Ale kino+
alekino+
Film. Sindbad: Legenda siedmiu mórz

Sindbad: Legenda siedmiu mórz

Sindbad: Legend of the Seven Seas
film animowany, USA, 2003, 87 min.
reżyseria: Patrcik Gilmore, Tim Johnson
obsada: Michał Żebrowski, Olga Bończyk
Premiera w Ale kino+: 25.12.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 517 miejsce w rankingu
Sindbad: Legenda siedmiu mórz
© DreamWorks

"Baśń z tysiąca i jednej nocy" ożywa w animowanej przygodzie. W polskiej wersji językowej głosu Sindbadowi użyczył Michał Żebrowski.

Sindbad, by ocalić od śmierci swojego przyjaciela Proteusa, musi odzyskać Księgę Pokoju, którą przetrzymuje bogini niezgody Eris. Księga powstrzymuje wszelkie swary i dlatego jest tak ważna dla Eris. Sindbad wyrusza w pełną przygód morską wyprawę. Nowym członkiem załogi okrętu jest ukochana Proteusa, dzielna Marina, która będzie musiała udowodnić, że - wbrew przesądom - kobieta może być świetnym marynarzem. Postać Sindbada pochodzi z kart powstałego około IX wieku arcydzieła światowej literatury: "Baśni z tysiąca i jednej nocy". Odważny żeglarz, który nie waha się brać udziału w niebezpiecznych eskapadach i tyle wieków przetrwał w wyobraźni dzieci oraz dorosłych, był również atrakcyjnym materiałem na filmowego bohatera dla DreamWorks. Tym bardziej, że studio już w przeszłości sięgało po kostium historyczny.

Wytwórnia DreamWorks jest dziełem trzech tuzów medialnego świata: Stevena Spielberga, Davida Geffena i Jeffrey'a Katzenberga. Sprzedana w 2006 r. właścicielom Paramount Pictures, nadal pozostaje konkurencją dla Disney'owskiego Pixara. Do sukcesów DreamWorks należą blockbustery jak "Shrek" czy "Shrek 2". Jej działalność nie ograniczała się oczywiście do animacji; spod ręki producentów wyszły tak udane tytuły jak "American Beauty" i "Szeregowiec Ryan". "Sindbad: Legenda Siedmiu Mórz" to ostatni z filmów DreamWorksa stworzonych przy użyciu elementów animacji tradycyjnej (postacie). Przy tworzeniu tła oraz potworów zastosowano już animację komputerową 3D. "Sindbad" był też pierwszym w historii filmem w całości zrealizowanym przy wykorzystaniu systemu Linux.

W polskiej wersji językowej głosu animowanym postaciom użyczają między innymi: Michał Żebrowski (Sindbad) i Olga Bończyk (Marina).
SERIALE

Alex. Brudny glina 2

Świat Alexa się całkowicie rozpadł. Zapłacił wysoką cenę za uratowanie syna przed mafią, opuściła go żona oraz siedzi w więzieniu za zabicie policjanta. Jak potoczą się dalsze losy byłego policjanta? Przetrwanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli wszyscy wiedzą, że w poprzednim życiu byłeś gliną...


Purpurowe rzeki

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni...