Ale kino+
alekino+
Film. Siostrzyczki

Siostrzyczki

The Banger Sisters
komedia, USA, 2002, 94 min. 12
reżyseria: Bob Dolman
obsada: Erika Christensen, Eva Amurri, Geoffrey Rush, Goldie Hawn, Susan Sarandon
Premiera w Ale kino+: 30.09.2019 r.
343
Najbliższe emisje:
13:50
niedziela1 marca
Siostrzyczki
© 2019 Fox and its related entities. All rights reserved.

Przed trzydziestu laty Lavinia (Susan Sarandon) i Suzette (Goldie Hawn) były nierozłączne. Podróżowały po całej Ameryce jako "groupies", wieczory spędzając na rockowych koncertach, a noce w łóżkach muzyków. Ale ich drogi już dawno się rozeszły.

Dziś Lavinia jest stateczną panią Kingsley, żoną zamożnego adwokata (Robin Thomas) i matką dwóch dorastających córek: Hannah (Erika Christensen) oraz Ginger (Eva Amurri). Dla Suzette czas stanął w miejscu - wciąż chce się bawić i jak ognia unika stabilizacji. Skutek jest taki, że ledwo wiąże koniec z końcem, a gdy traci pracę w barmanki w klubie zostaje bez środków do życia. Wtedy przypomina sobie o dawnej przyjaciółce i postanawiając ją odnaleźć wyrusza z Hollywood do odległego Phoenix. W drodze poznaje niespełnionego pisarza Harry'ego (Geoffrey Rush), który też ma swoją "misję" - winiąc ojca za swoje zmarnowane życie, jedzie go zabić. Po przybyciu do Phoenix Suzette poznaje w nietypowych okolicznościach starszą córkę Lavinii - dziewczyna przedawkowuje narkotyki na maturalnym balu, a doświadczona "ciocia" służy jej pomocą. Pierwsze spotkanie przyjaciółek przebiega jednak w chłodnych nastrojach. Lavinia twierdzi, że jest już inną osobą i nie chce pamiętać przeszłości. Ale przeszłość nie pozwala jej o sobie zapomnieć. Suzette z właściwą sobie energią wkracza w życie wszystkich bohaterów przy okazji wywracając do góry nogami misterny plan Harry'ego.

Na planie bezpretensjonalnej komedii BOBA DOLMANA pojawiła się aż trójka nagrodzonych Oscarami aktorów: Susan Sarandon ("Dead Man Walking - Przed egzekucją", "Zagadka nieśmiertelności", "Klient", "Thelma i Louise"), Goldie Hawn ("Kwiat kaktusa", "Wszyscy mówią: kocham cię", "Zmowa pierwszych żon", "Romans(s)idło") i Geoffrey Rush ("Blask", "Zatrute pióro", "Zakochany Szekspir", "Piraci z Karaibów: Klątwa czarnej perły"). W postaci córek Lavinii wcieliły się Erika Christensen ("Traffic", "Wielbicielka") i prawdziwa córka Sarandon - Eva Amurri ("Bob Roberts", "Wszędzie, byle nie tu").

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWEALE KINO+ POLECA

02.45
ŚRODA26 lutego
Piotrek trzynastego 3: Dziecko Rozmaryn
Piotrek trzynastego 3: Dziecko Rozmaryn

Trzecia część parodii amerykańskich horrorów, m.in. "Dziecka Rosemary" oraz…

18.10
CZWARTEK27 lutego
Witamy w Mooseport
Witamy w Mooseport

Były prezydent Stanów Zjednoczonych postanawia spędzić resztę życia w rodzinnej…

08.30
SOBOTA29 lutego
Idol
Idol

Były wokalista Danny Collins żyje chwilą i wszystkiego używa w zbyt dużych dawkach.…SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...