Ale kino+
alekino+
Film. SKORUMPOWANI 2

SKORUMPOWANI 2

Ripoux contre Ripoux
komedia kryminalna, Francja, 1990, 102 min.
reżyseria: Claude Zidi
obsada: Grace De Capitani, Guy Marchand, Philippe Noiret, Thierry Lhermitte
Premiera w Ale kino+: 1.01.2005 r.
3.00
343
3 głosy | 883 miejsce w rankingu

Kontynuacja wielkiego przeboju Claude'a Zidiego z 1984 roku.

W pierwszej części "Skorumpowanych" reżyser przedstawiał doświadczonego paryskiego policjanta Rene, cynicznego detektywa hołdującego zasadzie, zgodnie z którą pensja jest dla stróża prawa tylko skromnym dodatkiem do łapówek. Drugim bohaterem filmu był nowy partner Rene, idealista Francois. Fabuła komedii z 1984 roku koncentrowała się wokół wysiłków starego wyjadacza, usiłującego skorumpować młodego służbistę.

W drugiej części opowieści Francois (Thierry Lhermitte) pozbył się większości dawnych skrupułów i jest już niemal tak dokumentnie skorumpowany jak niepoprawny Rene (Philippe Noiret). Jednak pewnego dnia dawne przekonania młodego policjanta znów dają o sobie znać. Podczas kolejnej akcji Francois namawia partnera, by postąpić zgodnie z prawem, zamiast jak zwykle wziąć łapówkę i puścić przestępcę wolno. Dobry uczynek policjantów obraca się oczywiście przeciwko nim. W wyniku akcji bohaterowie zostają zawieszeni. Ich miejsce na ulicach Montemartre zajmuje dwóch nowych detektywów. Szybko okazuje się, że są to policjanci co najmniej tak samo skorumpowani jak Rene i Francois, tyle, że o wiele bardziej chciwi. Żądają horrendalnych łapówek; okoliczni przestępcy i biznesmeni błagają o powrót umiarkowanych i przyzwoitych łapowników Rene i Francoisa.

Kręcąc drugą część "Skorumpowanych" CLAUDE ZIDI sięgnął po sprawdzone recepty i współpracowników. Oba filmy realizowała ta sama ekipa, zaś w głównych rolach znów wystąpili Thierry Lhermitte i niezawodny Philippe Noiret.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...