Ale kino+
alekino+
Film. Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 1

Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 1

Agatha Christie's Partners in Crime: The Secret Adversary: Part 1
miniserial kryminalny, Wlk. Brytania, 2015, 60 min.
reżyseria: Edward Hall
obsada: David Walliams, James Fleet, Jessica Raine
Premiera w Ale kino+: 25.10.2015 r.
343
Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 1

Miniserial "Śledztwo na cztery ręce" to najnowsze adaptacje prozy Królowej Kryminału, Agathy Christie. Część druga serialu (odc. 4-6) została oparta na książce "N czy M?". Bohaterami ponownie są Tommy i Tuppence Beresfordowie, małżeństwo detektywów-amatorów.

Tommy i Tuppence wychodzą wieczorem do opery. Bilety dostali w prezencie od majora Cartera, który prosi Tommy'ego o pomoc. W operze będzie obecny również agent brytyjskiego wywiadu, pan Harrison, który ma przekazać Tommy'emu ważną i poufną informację. W strukturach MI5 działa szpieg i Carter nie chce ryzykować kolejnego przecieku - dlatego wpadł na pomysł, aby z agentem spotkał się nie wzbudzający podejrzeń Tommy. Sprawa jest wyjątkowo delikatna - z wojskowej bazy zaginął brytyjski naukowiec, Gilbert Worthing, który pracował nad ściśle tajnym projektem. Tommy nie może o swojej misji powiedzieć Tuppence - ale czy uda mu się utrzymać sekret przed żądną przygód żoną?

Akcja powieści "N czy M?" rozgrywa się w 1940 roku i jest drugą z rzędu o przygodach zwariowanego małżeństwa. Po raz pierwszy została wydana w 1941 roku. W serialu w rolę Tuppence wciela się Jessica Raine, brytyjska aktorka filmowa i teatralna, znana widzom Ale kino+ m.in. z roli Jules Sutter w serialu "Fortitude". Partneruje jej niezwykle popularny na Wyspach David Walliams (seria komediowa "Mała Brytania", juror w programie "Britain's got talent"), który zagrał Tommy'ego.

ODCINKI

Śledztwo na cztery ręce
Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 1
Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 2
Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 3
Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 2
Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 3
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...