Ale kino+
alekino+
Film. Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 2

Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 2

Agatha Christie's Partners in Crime: The Secret Adversary: Part 2
miniserial kryminalny, Wlk. Brytania, 2015, 60 min.
reżyseria: Edward Hall
obsada: David Walliams, James Fleet, Jessica Raine
Premiera w Ale kino+: 25.10.2015 r.
343
Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 2

Tommy zostaje wplątany w szpiegowską intrygę, kiedy ma odebrać poufne informacje od jednego z agentów. Jednak wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót, a małżeństwo wkrótce zostaje oddelegowane do tajnej misji - musi odnaleźć radzieckiego szpiega wśród gości hotelu Sans Souci.

Gdy Tommy miał porozmawiać z agentem Harrisonem w operze, ten nieoczekiwanie zmarł, prawdopodobnie z powodu ataku serca. Nagła śmierć wywołała panikę wśród widzów, a Tommy musiał wtajemniczyć we wszystko zdezorientowaną Tuppence. Okazało się jednak, że w operze zmarł inny Harrison - został prawdopodobnie otruty - a prawdziwy agent wciąż żyje. Wkrótce mężczyzna kontaktuje się z Tommym i wyjawia mu, że w MI5 działa szpieg o pseudonimie "N" i obecnie przebywa w hotelu Sans Souci. Wśród podejrzanych są: Sheila Perenna (właścicielka hotelu), Carl Denim (młody beatnik), Major Khan (Hindus, który walczył w Armii Indyjskiej), Pani Sprot (podróżująca samotnie mężatka), państwo Mintonowie (para dziwacznych psychologów) oraz Veronica Urbanowicz (polska pokojówka). Kto z nich jest szpiegiem, odpowiedzialnym za zniknięcie brytyjskiego naukowca?

Akcja powieści "N czy M?" rozgrywa się w 1940 roku i jest drugą z rzędu o przygodach zwariowanego małżeństwa. Po raz pierwszy została wydana w 1941 roku. W serialu w rolę Tuppence wciela się Jessica Raine, brytyjska aktorka filmowa i teatralna, znana widzom Ale kino+ m.in. z roli Jules Sutter w serialu "Fortitude". Partneruje jej niezwykle popularny na Wyspach David Walliams (seria komediowa "Mała Brytania", juror w programie "Britain's got talent"), który zagrał Tommy'ego.

ODCINKI

Śledztwo na cztery ręce
Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 1
Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 2
Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 3
Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 1
Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 3
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...