Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 1

Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 1

Agatha Christie's Partners in Crime: The Secret Adversary: Part 1
miniserial kryminalny, Wlk. Brytania, 2015, 60 min.
reżyseria: Edward Hall
obsada: David Walliams, James Fleet, Jessica Raine
Premiera w Ale kino+: 18.10.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 45 miejsce w rankingu
Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 1

Miniserial "Śledztwo na cztery ręce" to najnowsze adaptacje prozy Królowej Kryminału, Agathy Christie. Część pierwsza serialu (odc. 1-3) została oparta na książce "Tajemniczy przeciwnik". Była to jedna z pierwszych powieści pisarki - bohaterami są Tommy i Tuppence Beresfordowie, małżeństwo detektywów-amatorów, którzy wpadają na trop szpiegowskiej intrygi.

Akcja serialu rozgrywa się w 1952 roku. Tommy i Tuppence wracają pociągiem z Paryża. Spokojną podróż zakłóca przerażona kobieta, niejaka Jane Finn, która się do nich przysiada. W pewnym momencie zrywa się i ucieka w głąb pociągu. Wywiązuje się strzelanina, ginie towarzyszący jej mężczyzna, a ona sama znika bez śladu, gubiąc notes, który znajduje Tuppence. Mijają tygodnie, a Tuppence wciąż żyje zniknięciem tajemniczej podróżniczki - namawia Tommy'ego, aby rozpoczęli prywatne śledztwo. Ze sprawą zgłaszają się do wujka Tommy'ego, majora Cartera, który właśnie został nowym szefem MI5. Wkrótce okazuje się, że intryga zatacza coraz szersze kręgi, a Tommy i Tuppence znajdują się w centrum wielkiej i niebezpiecznej afery szpiegowskiej.

"Tajemniczy przeciwnik" to pierwsza powieść z cyklu o Tommym i Tuppence, a jednocześnie druga w dorobku Agathy Christie, wydana w 1922 roku. W serialu w rolę Tuppence wciela się Jessica Raine, brytyjska aktorka filmowa i teatralna, znana widzom Ale kino+ m.in. z roli Jules Sutter w serialu "Fortitude". Partneruje jej niezwykle popularny na Wyspach David Walliams (seria komediowa "Mała Brytania", juror w programie "Britain's got talent"), który zagrał Tommy'ego.

Pomysły moich powieści kryminalnych znajduję zmywając. Jest to zajęcie tak głupie, że zawsze rodzi we mnie myśl o zabójstwie - tak przewrotnie opowiadała o swoich inspiracjach Królowa Kryminału, niedościgniona Agatha Chrisite. We wrześniu tego roku przypadła 125. rocznica jej urodzin - mimo to jej proza wcale się nie starzeje, a wręcz przeciwnie. Chrisite wciąż pozostaje najpopularniejszą na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszech czasów, po którą sięgają kolejne pokolenia. Napisała ponad 90 powieści i sztuk teatralnych. Szacuje się, że wydano ponad miliard jej książek w samym tylko języku angielskim oraz miliard przetłumaczonych na 45 języków obcych. Stworzyła kultowych detektywów - ekscentrycznego Belga Herkulesa Poirota oraz niepozorną staruszkę pannę Marple. Pięć powieści poświęciła także perypetiom Tommy'ego i Tuppence Beresfordów, sympatycznego małżeństwa detektywów-amatorów. Byli jednymi z jej ulubionych postaci, które powołała do życia. Najnowszą adaptację dwóch powieści z serii o Tommym i Tuppence - "Tajemniczy przeciwnik" oraz "N czy M?" - pokaże premierowo Ale kino+ w miniserii "Śledztwo na cztery ręce". Na każdą ekranizację składają się trzy godzinne odcinki.

ODCINKI

Śledztwo na cztery ręce
Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 2
Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 3
Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 1
Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 2
Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 3
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...