Ale kino+
alekino+
Film. Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 3

Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 3

Agatha Christie's Partners in Crime: The Secret Adversary: Part 3
miniserial kryminalny, Wlk. Brytania, 2015, 60 min.
reżyseria: Edward Hall
obsada: David Walliams, James Fleet, Jessica Raine
Premiera w Ale kino+: 18.10.2015 r.
343
Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 3

Intryga się zacieśnia, a sprawa Jane Finn prawdopodobnie jest związana z porozumieniem jądrowym, które na dniach mają podpisać Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Tommy powraca do kryjówki gangsterów w Soho, gdzie ponownie wciela się w Drennana. Jednak plan nie idzie po myśli, a Tommy'emu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Tymczasem Tuppence nadal odgrywa swoją rolę pokojówki w apartamencie diwy operowej, Rity. Znajduje w jej mieszkaniu pudło z trucizną - dla kogo jest przeznaczona? Gdy Tommy nie daje znaku życia, jego przyjaciele jadą do kryjówki gangsterów. Na miejscu z przerażeniem odkrywają, że wszyscy, łącznie z Tommym i Jane Finn, zniknęli. Jedyną wskazówką jest słowo ANASSA, które Jane napisała na ścianie swojego pokoju. Co ono oznacza?

"Tajemniczy przeciwnik" to pierwsza powieść z cyklu o Tommym i Tuppence, a jednocześnie druga w dorobku Agathy Christie, wydana w 1922 roku. W serialu w rolę Tuppence wciela się Jessica Raine, brytyjska aktorka filmowa i teatralna, znana widzom Ale kino+ m.in. z roli Jules Sutter w serialu "Fortitude". Partneruje jej niezwykle popularny na Wyspach David Walliams (seria komediowa "Mała Brytania", juror w programie "Britain's got talent"), który zagrał Tommy'ego.

Pomysły moich powieści kryminalnych znajduję zmywając. Jest to zajęcie tak głupie, że zawsze rodzi we mnie myśl o zabójstwie - tak przewrotnie opowiadała o swoich inspiracjach Królowa Kryminału, niedościgniona Agatha Chrisite. We wrześniu tego roku przypadła 125. rocznica jej urodzin - mimo to jej proza wcale się nie starzeje, a wręcz przeciwnie. Chrisite wciąż pozostaje najpopularniejszą na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszech czasów, po którą sięgają kolejne pokolenia. Napisała ponad 90 powieści i sztuk teatralnych. Szacuje się, że wydano ponad miliard jej książek w samym tylko języku angielskim oraz miliard przetłumaczonych na 45 języków obcych. Stworzyła kultowych detektywów - ekscentrycznego Belga Herkulesa Poirota oraz niepozorną staruszkę pannę Marple. Pięć powieści poświęciła także perypetiom Tommy'ego i Tuppence Beresfordów, sympatycznego małżeństwa detektywów-amatorów. Byli jednymi z jej ulubionych postaci, które powołała do życia. Najnowszą adaptację dwóch powieści z serii o Tommym i Tuppence - "Tajemniczy przeciwnik" oraz "N czy M?" - pokaże premierowo Ale kino+ w miniserii "Śledztwo na cztery ręce". Na każdą ekranizację składają się trzy godzinne odcinki.

ODCINKI

Śledztwo na cztery ręce
Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 1
Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik odc. 2
Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 1
Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 2
Śledztwo na cztery ręce: N czy M? odc. 3
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...