Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Smak curry

Smak curry

Debba / The Lunchbox
melodramat, Indie/Francja/Niemcy/USA, 2013, 104 min.
reżyseria: Ritesh Batra
obsada: Irrfan Khan, Nawazuddin Siddiqui, Nimrat Kaur
Premiera w Ale kino+: 16.07.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 34 miejsce w rankingu
Smak curry

Pełna subtelnych emocji, rozgrywająca się w Indiach historia dwojga ludzi, pragnących nadać życiu odrobinę smaku. Czy przypadek sprawi, że odnajdą prawdziwą miłość? W jednej z głównych ról występuje znana m.in. z serialu "Homeland" Nimrat Kaur. Obraz był nominowany do Nagrody BAFTA w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Ila (Nimrat Kaur) to piękna i młoda mężatka. Ona zajmuje się domem, pieniądze na utrzymanie zarabia jej mąż. Kobieta czuje, że w ich związek wkradła się rutyna. Postanawia więc nieco ożywić małżeństwo, a pomóc jej w tym ma nowa potrawa, której smak doprowadziła do perfekcji. Ila ma nadzieję, że lunch, który przygotowała mężowi do pracy, zwróci jego uwagę. Kobieta wysyła mu paczkę kurierem, jednak smakowita przesyłka trafia przez pomyłkę w ręce obcego mężczyzny. Kiedy Ila odkrywa, że jej obiad został dostarczony do kogoś innego, następnym razem wkłada do przesyłki krótki liścik. Nazajutrz, ku swemu zaskoczeniu, otrzymuje odpowiedź. Tak rozpoczyna się piękna opowieść o spotkaniu dwojga osamotnionych ludzi...

"Smak curry" to filmowy debiut RITESHA BATRY, hinduskiego reżysera i scenarzysty. Obraz, zaprezentowany podczas Tygodnia Krytyki na festiwalu w Cannes, spotkał się z ciepłym przyjęciem międzynarodowej widowni i prasy. Wystarczy przytoczyć fragmenty recenzji z mediów: Nazwanie "Smaku curry" komedią romantyczną nie oddaje sprawiedliwości temu filmowi. To filmowe danie dużo bogatsze (The Playlist). Czuła opowieść o tym, że warto zaryzykować i zbliżyć się do drugiego człowieka (Los Angeles Daily News).

"Smak curry" to także opowieść o Mumbaju, w którym od 120 lat istnieje tradycja dostarczania posiłków. Zajmują się tym dabbawallahsowie, specjalni kurierzy, którzy zawożą do biur obiady przygotowane przez żony dla mężów.
Znani są z niezwykłej precyzji i sumienności - tylko jeden obiad na milion trafia do niewłaściwego odbiorcy. Czasem jednak taka pomyłka może zaowocować czymś pięknym. Jak powiedział o swoim filmie Batra: Historia, którą opowiadam w moim filmie zaczyna się właśnie od tej jednej na milion źle dostarczonej przesyłki z obiadem i pokazuje, że nadzieja często przychodzi z najmniej spodziewanych miejsc. Ten mały cud w wielkim mieście sprawi, że bohaterowie staną się kimś więcej.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...