Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. SMAKI MIŁOŚCI

SMAKI MIŁOŚCI

Feast of Love
komediodramat, USA, 2007, 101 min.
reżyseria: Robert Benton
obsada: Alexa Davalos, Greg Kinnear, Morgan Freeman, Radha Mitchell, Selma Blair
Premiera w Ale kino+: 28.09.2011 r.
4.89
343
44 głosy | 25 miejsce w rankingu
SMAKI MIŁOŚCI

"Smaki miłości" to świetnie obsadzona i podjęta z szekspirowską gracją próba zrozumienia natury miłości. W rolach głównych Morgan Freeman, Greg Kinnear i Selma Blair. Film wyreżyserował zdobywca 3 Oscarów, Robert Benton.

Profesor Harry Stevenson (Morgan Freeman), od wielu lat szczęśliwie żonaty, jest wnikliwym obserwatorem rodzącej się i umierającej miłości otaczających go ludzi. Często gości w kawiarence Bradley'a (Greg Kinnear), którego żona Kathryn (Selma Blair) zakochała się w koleżance z drużyny softballowej. W kawiarni pracuje też młody chłopak Oscar (Toby Hemingway), od pierwszego wejrzenia zauroczony poszukującą pracy Chloe (Alexa Davalos). Miłosne losy mieszkańców Portland przeplatają się i komplikują.

Scenariusz "Smaków miłości" powstał na podstawie powieści Charles Baxtera "Feast of Love", która znalazła wśród finalistów National Book Award. Jej ekranizacji podjął się Robert Benton, zdobywca 3 Oscarów. Jedną ze statuetek otrzymał za "Sprawę Kramerów". Benton jest także autorem scenariuszy, między innymi do filmu Arthura Penna "Bonnie i Clyde".

"Smaki miłości" mają w sobie klimat z miłosnych komedii Szekspira, takich jak "Stracone zachody miłości" czy "Wiele hałasu o nic". Jest tu dystans narratora i wielość bohaterów zmagających się z uczuciami. Jest melancholia i zaduma charakterystyczne dla barda ze Stratfordu, ale i jego frywolność. W rolę obserwatora, narratora i mędrca wciela się Morgan Freeman. Bradley'a Smitha gra Greg Kinnear, nominowany do Oscara za występ w "Lepiej być nie może".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...