Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Spartan

Spartan


kryminalny, USA/Niemcy, 2004, 103 min.
reżyseria: David Mamet
obsada: Bob Jennings, Clark Gregg, Derek Luke, Ed O'Neill, Johnny Messner, Kristen Bell, Tia Texada, Val Kilmer, William H. Macy
Premiera w Ale kino+: 20.05.2011 r.
4.00
343
4 głosy | 689 miejsce w rankingu
Spartan

Robert Scott (Val Kilmer) jest doświadczonym agentem tajnych służb. Ceniony przez przełożonych, oprócz pracy operacyjnej, zajmuje się też szkoleniem nowicjuszy. Jednym z nich jest Curtis (Derek Luke), który zostaje jego partnerem w kolejnej misji. Scott ma odnaleźć Laurę Newton (Kristen Bell), zaginioną córkę prezydenta USA.

Podczas śledztwa agenci ściśle współpracują z FBI, CIA i Secret Service. Odkrywają, że za zniknięciem dziewczyny może stać międzynarodowa szajka, która porywa i przewozi młode kobiety do domów publicznych w krajach Dalekiego Wschodu. Niestety nie udaje im się sprawdzić tego tropu, bo jedyny informator ginie. Nagle okazuje się, że zwłoki Laury Newton zostały znalezione w rzece. Dziewczyna prawdopodobnie utonęła podczas rejsu z kochankiem. Scott nie wierzy jednak w tę wersję wydarzeń. Zaczyna nawet podejrzewać, że jego zwierzchnicy - Stoddard (William H. Macy) i Burch (Ed O'Neill) - coś przed nim ukrywają.

"Spartan" to film w reżyserii mistrza sensacyjnych układanek DAVIDA MAMETA. Reżyser, scenarzysta i ceniony dramaturg, zadebiutował ponad dwie dekady temu błyskotliwym czarnym kryminałem "Dom gry" (1987). Potem wyreżyserował m.in. "Wydział zabójstw", "Hiszpańskiego więźnia", "Hollywood atakuje!" i "Skok", ale największym jego dorobkiem są napisane sztuki i scenariusze, m.in.: "Listonosz zawsze dzwoni dwa razy", "Werdykt", "Nietykalni", "Glengarry Glen Ross", "Hoffa", czy "Ronin".
Podczas realizacji "Spartana" Mametowi zależało na maksymalnym autentyzmie w ukazaniu świata szpiegów. Scenariusz konsultował więc z byłym oficerem Delta Force Erikiem Haneyem. W postać głównego bohatera, Roberta Scotta, wcielił się Val Kilmer. Na ekranie partneruje mu nominowany do Oscara za "Fargo" William H. Macy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...