Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. SPISEK DOSKONAŁY

SPISEK DOSKONAŁY

Best Laid Plans
thriller, USA, 1999, 92 min.
reżyseria: Mike Barker
obsada: Alessandro Nivola, Gene Wolande, Josh Brolin, Reese Witherspoon
Premiera w Ale kino+: 26.10.2008 r.
3.00
343
6 głosy | 284 miejsce w rankingu
SPISEK DOSKONAŁY
© Fox
1
2

Małe amerykańskie miasteczko. Nick (Alessandro Nivola), który właśnie stracił ojca, ma dostać pieniądze z ubezpieczenia, ale okazuje się, że zmarły zostawił długi, więc z gotówki nic nie zostanie. Tymczasem Nick, pracownik złomowiska, marzył, że ta suma wystarczy mu na wyrwanie się z miasta. Zdesperowany, daje się namówić na z pozoru łatwy napad na dealera narkotykowego.

Niestety, sprawy się komplikują, kiedy bossowie napadniętego odnajdują Nicka. Gangsterzy chcą zwrotu równowartości skradzionego towaru. Nickowi z pomocą przychodzi jego dziewczyna Lissa (Reese Witherspoon). Dziewczyna proponuje, że spędzi noc z kolegą Nicka Bryce'em (Josh Bralin), który pilnuje domu pewnego kolekcjonera starych banknotów i kiedy będzie już po wszystkim, ukradnie jeden z cennych okazów. Pieniądze ze sprzedaży banknotu wystarczą nie tylko dla gangsterów, ale również na ucieczkę z miasta. Choć kochankowie źle znoszą myśl o tym, co ma zrobić Lissa, decydują się rozpocząć grę. Jednak i tym razem nie wszystko pójdzie tak, jak trzeba.

Krytycy, bardziej niż za zmyślne spiętrzenie akcji i zaskakujące suspensy, chwalili "Spisek doskonały" za doskonałe oddanie przygnębiającej atmosfery małego miasteczka z wszechobecnym tu poczuciem zawodu. Ciekawe kreacje stworzyła też para głównych aktorów: Reese Witherspoon, wówczas u progu wielkiej popularności, którą zyskała rolami w "Legalnej blondynce", "Vanity Fair. Targowisku próżności" czy nagrodzonym Oscarem "Spacerze po linie" oraz Alessandro Nivola, znany m.in. ze "Straconych zachodów miłości" (2000) Kennetha Branagha czy "Parku Jurajskiego 3" (2001). Reżyser MIKE BARKER na wielkim ekranie zadebiutował dwa lata wcześniej obrazem "Mały wielki gang" pokazywanym na festiwalu w Montrealu. Dobre recenzje zebrał również jego następny po "Spisku..." film fabularny "Zabić króla" z 2003 roku z Timem Rothem w roli głównej, pokazywany m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...