Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Sprawy Jacka Taylora: Mściciele

Sprawy Jacka Taylora: Mściciele

Jack Taylor: The Pikeman
serial kryminalny, Irlandia/Niemcy, 2011, 90 min.
reżyseria: Stuart Orme
obsada: Eamonn Draper, Iain Glen, Paraic Breathnach, Tara Breathnach
Premiera w Ale kino+: 29.07.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 195 miejsce w rankingu
Sprawy Jacka Taylora: Mściciele

Jack Taylor, bohater prozy Ken Bruena, powraca do rodzinnego Galway, by rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa młodego mężczyzny. Czy detektywowi uda się utrzymać z dala od kłopotów? W tytułowej roli Iain Glen, a jako jego współpracowniczka Kate, znana z nagrodzonych Złotym Lwem "Sióstr Magdalenek", Nora-Jane Noone.

Po długiej nieobecności w dręczonym przez przestępczość Galway, Jack Taylor (Iain Glen) powraca z mocnym postanowieniem trzymania się z dala od kłopotów i brutalnej rzeczywistości. Zbrodnia prędko jednak upomina się o uwagę prywatnego detektywa, gdy matka zamordowanego mężczyzny błaga go o pomoc. Tymczasem młody chłopak, Cody (Killian Scott), będzie chciał się uczyć detektywistycznego fachu, a w Galway ujawni się grupa "Mścicieli" walczących - we własnym mniemaniu - o dobre imię miasta.

Jack Taylor to bohater dziewięciotomowego - jak na razie - cyklu powieści Kena Bruena, jednego z czołowych irlandzkich autorów kryminałów. Gatunku, który w kraju świętego Patryka jest stosunkowo nowy. Recenzenci, ale i sami pisarze, przyznają, że póki konflikt w Irlandii Północnej płonął żywym ogniem, był on naturalnym źródłem inspiracji. Zgodnie z zasadą "pisz o tym, co znasz", na Zielonej Wyspie powstawały głównie thrillery mocno osadzone w kontekście politycznym, z IRA w roli głównej. Wysyp powieści kryminalnych nastąpił wraz z wygaszeniem konfliktu na linii Dublin - Belfast. Pisarze średniego i młodszego pokolenia sięgnęli do otaczającej ich rzeczywistości, którą nieustannie wstrząsały niezwiązane z Irlandią Północną dramaty: korupcja, chciwość, skandale w kościele katolickim, czy ujawnianie nadużyć wobec wychowanków prowadzonych przez zakony szkół i domów dziecka. Ken Bruen z przenikliwością diagnozuje bolączki swojej ojczyzny, na miejsce akcji wybierając swoje rodzinne Galway, czym, paradoksalnie, przyczynił się do wzrostu ruchu turystycznego w rejonie.


ODCINKI

Sprawy Jacka Taylora
Sprawy Jacka Taylora: Smutki i żale
Sprawy Jacka Taylora: Ksiądz
Sprawy Jacka Taylora: Ochrona
Sprawy Jacka Taylora: Zakonnica i Lucyfer




SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...