Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Sprawy Jacka Taylora: Ochrona

Sprawy Jacka Taylora: Ochrona

Jack Taylor: The Guards
serial kryminalny, Irlandia/Niemcy, 2011, 100 min.
reżyseria: Stuart Orme
obsada: Iain Glen, Nora-Jane Noone, Ralph Brown, Tara Breathnach
Premiera w Ale kino+: 22.07.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 23 miejsce w rankingu
Sprawy Jacka Taylora: Ochrona

Śmierć młodych kobiet, wiele niewiadomych i jeden niezwykły detektyw - ale kino+ zaprasza na pierwszy odcinek rozgrywającego się w Irlandii serialu kryminalnego "Sprawy Jacka Taylora". W tytułowej roli Iain Glen, znany między innymi z roli sir Joraha Mormonta w "Grze o tron".

W przeszłości Jack Taylor (Iain Glen) zasilał szeregi irlandzkiej policji, Garda Síochána. Te czasy minęły, gdy został zwolniony. Pewnego dnia, który Taylor znów spędza w pubie, pojawia się piękna Anne Henderson (Tara Breathnach) i prosi ex-stróża prawa o odnalezienie jej zaginionej córki. Wkrótce rzeka wyrzuca na brzeg zwłoki czterech młodych kobiet, a Taylor, by rozwiązać zagadkę, zapuszcza się w najciemniejsze zaułki zachodnioirlandzkiego Galway.

Detektyw Jack Taylor to bohater serii bestsellerowych powieści detektywistycznych Kena Bruena. Pisarz nazywany przez krytyków "papieżem Galway" i "ojcem chrzestnym irlandzkiego kryminału" dotychczas wydał dziewięć tomów o śledztwach prowadzonych przez byłego policjanta. Proza Bruena wielokrotnie była nagradzana. Pierwszy tom serii, "Strażnicy bezprawia", uhonorowano prestiżową Shamus Award, powieść weszła także do finału Edgar Award.

Świetnie w roli detektywa Jacka Taylora wypada Iain Glen. Szkocki aktor niezwykle przekonująco wciela się w rolę balansującego na granicy prawa detektywa, który nieustannie pakuje się w kłpoty. Glen debiutował w nominowanym do 5 Oscarów filmie Michaela Apteda "Goryle we mgle". Później angażowano go zarówno do produkcji amerykańskich ("Tomb Raider", "Królestwo niebieskie") jak i europejskich ("Piękne istoty"). Ostatnio zaś pojawia się w serialach telewizyjnych, oprócz "Jacka Taylora" jest to "Downtown Abbey" i "Gra o tron".

Rolę Kate, informatorki i pomocnicy Taylora, gra urodzona w 1984 roku Nora-Jane Noone. Aktorka debiutowała w "Siostrach Magdalenkach" Petera Mullana. Ten uhonorowany Złotym Lwem obraz poruszał temat nadużyć, jakich na wielką skalę dokonywały wobec swoich wychowanków zakony katolickie oraz irlandzki kler. Podobna tematyka powróci w trzecim odcinku serialu "Sprawy Jacka Taylora".


ODCINKI

Sprawy Jacka Taylora
Sprawy Jacka Taylora: Smutki i żale
Sprawy Jacka Taylora: Ksiądz
Sprawy Jacka Taylora: Mściciele
Sprawy Jacka Taylora: Zakonnica i Lucyfer
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...