Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Sprawy Jacka Taylora: Smutki i żale

Sprawy Jacka Taylora: Smutki i żale

Jack Taylor: Sorrows
serial kryminalny, Irlandia/Niemcy, 2012, 90 min.
reżyseria: Stuart Orme
obsada: Iain Glen, Killian Scott, Nora Jane Noone
Premiera w Ale kino+: 29.09.2012 r.
5.00
343
15 głosy | 83 miejsce w rankingu
Sprawy Jacka Taylora: Smutki i żale

Sieć zbrodni ponownie oplata detektywa Jacka Taylora, który z całych sił próbuje żyć życiem porządnego obywatela w irlandzkim Galway. Ofiarą tajemniczego mordercy-erudyty padają dwie dziewczyny.

Były policjant, obecnie prywatny detektyw, Jack Taylor (Iain Glen), kolejny raz podejmuje starania, by żyć przyzwoicie. Nie pije, jest zaangażowany w związek z dorosłą, niezależną kobietą. A wieść gminna niesie, że uczestniczy nawet w mszach. Tymczasem osadzony w więzieniu handlarz narkotyków wzywa Jacka do siebie. Nie wierzy, że śmierć jego ukochanej, młodszej siostry była nieszczęśliwym wypadkiem. Niedługo ofiarą pada także inna dziewczyna, a jej zabójca okazuje się miłośnikiem klasycznego irlandzkiego dramatu, autorstwa Johna Millingtona Synge'a.

Mordercy, zarówno ci prawdziwi - z pierwszych stron gazet, jak i ci z filmów oraz czarnych kryminałów, lubią wytwarzać wokół siebie aurę tajemniczości. Starają się z ukrycia, na odległość, emanować mocą i osobowością oraz komunikować się z "publicznością" za pomocą symboli. Morderca z Galway używa znaków zaczerpniętych ze sztuki Johna Millingtona Synge'a - "Deirdre of the Sorrows", ukończonej po śmierci irlandzkiego artysty przez innego wielkiego wyspiarza, Williama Butlera Yeatsa. Dramat, oparty na motywach mitologii celtyckiej, opowiada tragiczną historię Deirdre. Jeszcze przed jej narodzinami przepowiadano, iż będzie nieskończenie piękna, a jej magnetyzm będzie wywierać na mężczyzn wpływ tak fatalny, że z jej powodu będą wdawać się w krwawe wojny.

Czwarta część serialu "Sprawy Jacka Taylora", o śledztwach doświadczonego życiem i mierzącego się z problemem alkoholowym detektywa, oparta jest na powieści "The Dramatist". Jej autor, Ken Bruen, otrzymał za nią prestiżową nagrodę Shamus Award.

Oprócz wcielającego się w rolę Taylora, Iaina Glena, znanego między innymi z roli Ser Joraha Mormota w nagrodzonej Złotym Globem "Grze o tron", w serialu "Sprawy Jacka Taylora" pojawia się ponownie Nora Jane Noone. Irlandzka aktorka debiutowała w 2002 roku, w kontrowersyjnym filmie Petera Mullana "Siostry Magdalenki".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Sprawy Jacka Taylora
Sprawy Jacka Taylora: Ksiądz
Sprawy Jacka Taylora: Ochrona
Sprawy Jacka Taylora: Mściciele
Sprawy Jacka Taylora: Zakonnica i Lucyfer
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...