Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. STAN GRY: ODC. 1

STAN GRY: ODC. 1

State of Play - Ep. 1
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2003, 57 min.
reżyseria: David Yates
obsada: Bill Nighy, David Morrissey, James McAvoy, John Simm, Kelly McDonald, Polly Walker
Premiera w Ale kino+: 14.03.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 61 miejsce w rankingu
STAN GRY: ODC. 1

Morderstwo, które wstrząsnęło opinią publiczną. Polityczne interesy, o których nikt nie miał prawa wiedzieć. Skandal, który nie powinien wybuchnąć. "Stan gry" - filmowe śledztwo odsłaniające mroczną stronę brytyjskiej polityki.

Głównymi bohaterami serialu są przyjaciele sprzed lat - dziennikarz Cal McCaffrey oraz parlamentarzysta Stephen Collins. Ich drogi ponownie się krzyżują, kiedy w wypadku ginie asystentka Collinsa, Sonia Baker. Jej śmierć stanie się początkiem wydarzeń, które zatrzęsą brytyjską sceną polityczną i sprawią, że media będą prześcigać się w pogoni za najbardziej sensacyjnymi newsami. Rozpoczyna się niebezpieczna rozgrywka, w której stawką jest nie tylko kariera, ale i życie. Dlatego w tym starciu wszystkie chwyty są dozwolone.

O SERIALU
Siła serialu, który podbił zachodnią publiczność, tkwi przede wszystkim w porywającym scenariuszu, zwroty akcji następują w oszałamiającym tempie, intryga jest piętrowa. Prasa zagraniczna opisywała produkcję jako uzależniający thriller polityczny ("The Observer"), wciągający od pierwszej sceny ("The Times"), powód, dla którego trzeba wieczorem zostać w domu ("Sunday Telegraph"). Każdy szczegół jest ważny w śledztwie, które widz prowadzi razem z bohaterami. Wszystkie odcinki stanowią całość, trzymając w napięciu od pierwszego do ostatniego epizodu.

Na czele obsady serialu stoi brytyjski aktor John Simm, odtwarzający rolę głównego bohatera, reportera Cala McCaffreya. W "Stanie gry" występują też niezawodny weteran kina nagrodzony za rolę BAFTĄ Bill Nighy ("To właśnie miłość", "Radio na fali", "Piraci z Karaibów") oraz James McAvoy, znany z filmów "Ostatni król Szkocji", "Pokuta", "Wanted - Ścigani". W aktorskim zespole znaleźli się również m.in. Kelly McDonald ("To nie jest kraj dla starych ludzi") i David Morrissey ("Kochanice króla").

Serial wyróżniono 14 nagrodami telewizyjnymi, w tym 3 BAFTA-mi. W 2009 roku scenariusz Paula Abbotta doczekał się realizacji kinowej w Hollywood. Akcja filmu została przeniesiona z Londynu do Waszyngtonu, w rolach głównych wystąpili Russell Crowe, Ben Affleck i Helen Mirren.

ODCINEK 1.
Akcja toczy się w Londynie. Pewnego ranka w różnych częściach miasta dochodzi do dwóch tragedii. Czarnoskóry nastolatek Kelvin Stagg zostaje zastrzelony na ulicy przez nieznanego sprawcę. Przypadkowym świadkiem zbrodni jest kurier motocyklowy. Morderca próbuje go zabić, ale motocyklista cudem unika śmierci i trafia do szpitala. W tym samym czasie Sonia Baker (Shauna Macdonald), asystentka Stephena Collinsa (David Morrissey), deputowanego do Parlamentu z Partii Pracy, ginie w wypadku wpadając pod pociąg metra. Collins zmuszony jest zwołać konferencję prasową w sprawie śmierci Baker. W konfrontacji z dziennikarzami puszczają mu nerwy, reporterom udaje się uchwycić cieknące po policzkach parlamentarzysty łzy. Następnego dnia prasa bulwarowa huczy od domysłów: co tak naprawdę łączyło Collinsa z jego asystentką? Czy ich relacja miała tylko czysto zawodowy charakter? Sprawa Collinsa interesuje również dziennikarzy z redakcji "The Herald". Najlepszy reporter śledczy gazety, Cal McCaffrey (John Simm), ma jednak mieszane uczucia. Po pierwsze nie lubi zajmować się prywatnymi sprawami z życia polityków, po drugie z Collinsem łączy go stara przyjaźń - przed kilku laty McCaffrey był szefem kampanii wyborczej obecnego parlamentarzysty. Sprawa się komplikuje, kiedy do dziennikarza odzywa się Collins i wyznaje mu prawdę - miał z Sonią Baker pozamałżeński romans. Nie wierzy też, że jej śmierć to samobójstwo, jak przypuszczają media. Zaintrygowany Cal zaczyna prowadzić prywatne śledztwo w sprawie śmierci dziewczyny. W międzyczasie jego redakcyjna koleżanka Della Smith (Kelly Macdonald) odkrywa sensacyjną informację, mogącą rzucić na sprawę zupełnie nowe światło.

ODCINKI

STAN GRY
STAN GRY: ODC. 2
STAN GRY: ODC. 3
STAN GRY: ODC. 4
STAN GRY: ODC. 5
STAN GRY: ODC. 6
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...