Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. STAN GRY: ODC. 2

STAN GRY: ODC. 2

State of Play - Ep. 2
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2003, 57 min
reżyseria: David Yates
obsada: Bill Nighy, David Morrissey, James McAvoy, John Simm, Kelly McDonald, Polly Walker
Premiera w Ale kino+: 14.03.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 446 miejsce w rankingu
STAN GRY: ODC. 2

Morderstwo, które wstrząsnęło opinią publiczną. Polityczne interesy, o których nikt nie miał prawa wiedzieć. Skandal, który nie powinien wybuchnąć. "Stan gry" - filmowe śledztwo odsłaniające mroczną stronę brytyjskiej polityki.

Głównymi bohaterami serialu są przyjaciele sprzed lat - dziennikarz Cal McCaffrey oraz parlamentarzysta Stephen Collins. Ich drogi ponownie się krzyżują, kiedy w wypadku ginie asystentka Collinsa, Sonia Baker. Jej śmierć stanie się początkiem wydarzeń, które zatrzęsą brytyjską sceną polityczną i sprawią, że media będą prześcigać się w pogoni za najbardziej sensacyjnymi newsami. Rozpoczyna się niebezpieczna rozgrywka, w której stawką jest nie tylko kariera, ale i życie. Dlatego w tym starciu wszystkie chwyty są dozwolone.

O SERIALU
Siła serialu, który podbił zachodnią publiczność, tkwi przede wszystkim w porywającym scenariuszu, zwroty akcji następują w oszałamiającym tempie, intryga jest piętrowa. Prasa zagraniczna opisywała produkcję jako uzależniający thriller polityczny ("The Observer"), wciągający od pierwszej sceny ("The Times"), powód, dla którego trzeba wieczorem zostać w domu ("Sunday Telegraph"). Każdy szczegół jest ważny w śledztwie, które widz prowadzi razem z bohaterami. Wszystkie odcinki stanowią całość, trzymając w napięciu od pierwszego do ostatniego epizodu.

Na czele obsady serialu stoi brytyjski aktor John Simm, odtwarzający rolę głównego bohatera, reportera Cala McCaffreya. W "Stanie gry" występują też niezawodny weteran kina nagrodzony za rolę BAFTĄ Bill Nighy ("To właśnie miłość", "Radio na fali", "Piraci z Karaibów") oraz James McAvoy, znany z filmów "Ostatni król Szkocji", "Pokuta", "Wanted - Ścigani". W aktorskim zespole znaleźli się również m.in. Kelly McDonald ("To nie jest kraj dla starych ludzi") i David Morrissey ("Kochanice króla").

Serial wyróżniono 14 nagrodami telewizyjnymi, w tym 3 BAFTA-mi. W 2009 roku scenariusz Paula Abbotta doczekał się realizacji kinowej w Hollywood. Akcja filmu została przeniesiona z Londynu do Waszyngtonu, w rolach głównych wystąpili Russell Crowe, Ben Affleck i Helen Mirren.

ODCINEK 2.
Cal McCaffrey (John Simm) i Della Smith (Kelly McDonald) kontynuują dziennikarskie śledztwo w sprawie tragicznej śmierci Soni Baker. Wypadek może być powiązany z zabójstwem Kelvina Stagga. Afera robi się coraz bardziej krwawa - lista ofiar powiększa się o oficera policji, zabitego podczas próby zamachu na kluczowego świadka zbrodni. Wstrząśnięty śmiercią swojego człowieka komisarz Bell (Philip Glenister) zabiera się energicznie za dochodzenie. Jest przekonany, że dziennikarze ukrywają istotne informacje. Za wszelką cenę chce odkryć, co wiedzą Cal i Della. Nowe światło na aferę rzuca fax przysłany do konkurencyjnej gazety "The Mail". Anonimowy nadawca twierdzi, że związek Collinsa z Sonią Baker był bardzo poważny i deputowany zamierzał zostawić dla kochanki swoją żonę, Anne (Polly Walker). Cal i Della usiłują ustalić, kto wysłał anonim. W ten sposób ich drogi krzyżują się ze ścieżkami Dana Fostera (James McAvoy), młodego dziennikarza, który niezależnie pracuje nad tym samym tematem. Bohaterowie proponują konkurentowi sojusz. Dan dołącza do zespołu rozpracowującego aferę Collinsa. W ten sposób redakcja "The Herald" zyskuje świetnego reportera. Jedyny problem w tym, że Foster jest synem Camerona (Bill Nighy), naczelnego gazety - a ich wzajemne relacje są tak trudne, jak potrafią być układy między ojcem a synem.

ODCINKI

STAN GRY
STAN GRY: ODC. 1
STAN GRY: ODC. 3
STAN GRY: ODC. 4
STAN GRY: ODC. 5
STAN GRY: ODC. 6
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...