Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. STAN GRY: ODC. 3

STAN GRY: ODC. 3

State of Play - Ep. 3
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2003, 57 min
reżyseria: David Yates
obsada: Bill Nighy, David Morrissey, James McAvoy, John Simm, Kelly McDonald, Polly Walker
Premiera w Ale kino+: 21.03.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 431 miejsce w rankingu
STAN GRY: ODC. 3

Morderstwo, które wstrząsnęło opinią publiczną. Polityczne interesy, o których nikt nie miał prawa wiedzieć. Skandal, który nie powinien wybuchnąć. "Stan gry" - filmowe śledztwo odsłaniające mroczną stronę brytyjskiej polityki.

Głównymi bohaterami serialu są przyjaciele sprzed lat - dziennikarz Cal McCaffrey oraz parlamentarzysta Stephen Collins. Ich drogi ponownie się krzyżują, kiedy w wypadku ginie asystentka Collinsa, Sonia Baker. Jej śmierć stanie się początkiem wydarzeń, które zatrzęsą brytyjską sceną polityczną i sprawią, że media będą prześcigać się w pogoni za najbardziej sensacyjnymi newsami. Rozpoczyna się niebezpieczna rozgrywka, w której stawką jest nie tylko kariera, ale i życie. Dlatego w tym starciu wszystkie chwyty są dozwolone.

O SERIALU
Siła serialu, który podbił zachodnią publiczność, tkwi przede wszystkim w porywającym scenariuszu, zwroty akcji następują w oszałamiającym tempie, intryga jest piętrowa. Prasa zagraniczna opisywała produkcję jako uzależniający thriller polityczny ("The Observer"), wciągający od pierwszej sceny ("The Times"), powód, dla którego trzeba wieczorem zostać w domu ("Sunday Telegraph"). Każdy szczegół jest ważny w śledztwie, które widz prowadzi razem z bohaterami. Wszystkie odcinki stanowią całość, trzymając w napięciu od pierwszego do ostatniego epizodu.

Na czele obsady serialu stoi brytyjski aktor John Simm, odtwarzający rolę głównego bohatera, reportera Cala McCaffreya. W "Stanie gry" występują też niezawodny weteran kina nagrodzony za rolę BAFTĄ Bill Nighy ("To właśnie miłość", "Radio na fali", "Piraci z Karaibów") oraz James McAvoy, znany z filmów "Ostatni król Szkocji", "Pokuta", "Wanted - Ścigani". W aktorskim zespole znaleźli się również m.in. Kelly McDonald ("To nie jest kraj dla starych ludzi") i David Morrissey ("Kochanice króla").

Serial wyróżniono 14 nagrodami telewizyjnymi, w tym 3 BAFTA-mi. W 2009 roku scenariusz Paula Abbotta doczekał się realizacji kinowej w Hollywood. Akcja filmu została przeniesiona z Londynu do Waszyngtonu, w rolach głównych wystąpili Russell Crowe, Ben Affleck i Helen Mirren.

ODCINEK 3.
Komisarz Bell (Philip Glenister) aresztuje Cala McCaffrey'a (John Simm) za ukrywanie dowodów. Dziennikarz konsekwentnie odmawia jednak wyjawienia swoich źródeł informacji i nie chce powiedzieć, w jaki sposób zdobył walizkę mordercy, który zabił Kelvina Stagga. Bell decyduje się więc zawrzeć z reporterem umowę. Cal zostanie zwolniony pod warunkiem, że zgodzi się zostać żywą przynętą w operacji ścigania zabójcy. Dziennikarz przyjmuje ofertę. Jego zespołowi udaje się odnaleźć niejakiego Dominika Foya (Marc Warren), człowieka, z którym Sonia Baker kontaktowała się przed śmiercią. To on wysyłał anonimy ujawniające jej związek z deputowanym Stephenem Collinsem (David Morrissey). Reporterzy dowiadują się, że Sonia i Dominic Foy spotykali się, być może mieli romans. Ale czy było tak naprawdę? Tymczasem komisarz Bell decyduje się wezwać na przesłuchanie Stephena Collinsa. Deputowany nie chce jednak współpracować, szczególnie po sugestii śledczego, że Sonia Baker mogą być szantażystką. Spin doktorzy Partii Pracy również nie próżnują, usiłując bronić reputacji posła Collinsa. Tymczasem na Bella wywierane są coraz silniejsze naciski polityczne, śledztwo ma zastać zakończone jak najszybciej.

ODCINKI

STAN GRY
STAN GRY: ODC. 1
STAN GRY: ODC. 2
STAN GRY: ODC. 4
STAN GRY: ODC. 5
STAN GRY: ODC. 6
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...