Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. STAN GRY: ODC. 4

STAN GRY: ODC. 4

State of Play - Ep. 4
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2003, 57 min.
reżyseria: David Yates
obsada: Bill Nighy, David Morrissey, James McAvoy, John Simm, Kelly McDonald, Polly Walker
Premiera w Ale kino+: 21.03.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 470 miejsce w rankingu
STAN GRY: ODC. 4

Morderstwo, które wstrząsnęło opinią publiczną. Polityczne interesy, o których nikt nie miał prawa wiedzieć. Skandal, który nie powinien wybuchnąć. "Stan gry" - filmowe śledztwo odsłaniające mroczną stronę brytyjskiej polityki.

Głównymi bohaterami serialu są przyjaciele sprzed lat - dziennikarz Cal McCaffrey oraz parlamentarzysta Stephen Collins. Ich drogi ponownie się krzyżują, kiedy w wypadku ginie asystentka Collinsa, Sonia Baker. Jej śmierć stanie się początkiem wydarzeń, które zatrzęsą brytyjską sceną polityczną i sprawią, że media będą prześcigać się w pogoni za najbardziej sensacyjnymi newsami. Rozpoczyna się niebezpieczna rozgrywka, w której stawką jest nie tylko kariera, ale i życie. Dlatego w tym starciu wszystkie chwyty są dozwolone.

O SERIALU
Siła serialu, który podbił zachodnią publiczność, tkwi przede wszystkim w porywającym scenariuszu, zwroty akcji następują w oszałamiającym tempie, intryga jest piętrowa. Prasa zagraniczna opisywała produkcję jako uzależniający thriller polityczny ("The Observer"), wciągający od pierwszej sceny ("The Times"), powód, dla którego trzeba wieczorem zostać w domu ("Sunday Telegraph"). Każdy szczegół jest ważny w śledztwie, które widz prowadzi razem z bohaterami. Wszystkie odcinki stanowią całość, trzymając w napięciu od pierwszego do ostatniego epizodu.

Na czele obsady serialu stoi brytyjski aktor John Simm, odtwarzający rolę głównego bohatera, reportera Cala McCaffreya. W "Stanie gry" występują też niezawodny weteran kina nagrodzony za rolę BAFTĄ Bill Nighy ("To właśnie miłość", "Radio na fali", "Piraci z Karaibów") oraz James McAvoy, znany z filmów "Ostatni król Szkocji", "Pokuta", "Wanted - Ścigani". W aktorskim zespole znaleźli się również m.in. Kelly McDonald ("To nie jest kraj dla starych ludzi") i David Morrissey ("Kochanice króla").

Serial wyróżniono 14 nagrodami telewizyjnymi, w tym 3 BAFTA-mi. W 2009 roku scenariusz Paula Abbotta doczekał się realizacji kinowej w Hollywood. Akcja filmu została przeniesiona z Londynu do Waszyngtonu, w rolach głównych wystąpili Russell Crowe, Ben Affleck i Helen Mirren.

ODCINEK 4.
Stephen Collins (David Morrissey) przyłapuje swoją żonę Anne (Polly Walker) i Cala McCaffrey'a (John Simm) w sytuacji nie pozostawiającej żadnych wątpliwości. Sam jest niewiernym mężem, ale ten fakt nie łagodzi wstrząsu i wściekłości. Collins zawiadamia o odkryciu swoich spin doktorów. Ma nadzieję, że spece od PR będę widzieli, co zrobić z tą informacją i zniszczą reputację Cala. Cameron (Bill Nighy), naczelny redaktor "The Herald", przekonuje jednak sztab Collinsa, że bez udziału najlepszego dziennikarza nie uda się rozwikłać zagadki śmierci Soni Baker. Deputowany przyjmuje ten argument, ale jego przyjaźń z Calem McCaffrey'em jest ostatecznie zakończona. Tymczasem Cal i jego zespół nareszcie dopadają Dominika Foy'a (Marc Warren). To człowiek, z którym Sonia Baker kontaktowała się tuż przed śmiercią. Foy wraca z Hiszpanii, dziennikarze "witają" go już na lotnisku. Dominic Foy nie chce rozmawiać, ale nie bardzo ma wybór. Historia, którą sprzedaje reporterom jest pełna sprzeczności i niekonsekwencji. Foy raz twierdzi, że Sonia Baker była tylko jego znajomą. Innym razem nazywa ją najlepszą przyjaciółką, by za chwilę mówić, że oboje byli kochankami. To ostatnie jest jednak mało prawdopodobne. Foy jest gejem. Dziennikarze odkrywają na jego temat także inną, ważniejszą rewelację. Foy był zatrudniony przez Warner-Schloss - firmę lobbingową, działającą na rzecz przemysłu naftowego. Wszystko powoli zaczyna układać się w logiczną całość.

ODCINKI

STAN GRY
STAN GRY: ODC. 1
STAN GRY: ODC. 2
STAN GRY: ODC. 3
STAN GRY: ODC. 5
STAN GRY: ODC. 6
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...