Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. STAN GRY: ODC. 5

STAN GRY: ODC. 5

State of Play - Ep. 5
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2003, 57 min
reżyseria: David Yates
obsada: Bill Nighy, David Morrissey, James McAvoy, John Simm, Kelly McDonald, Polly Walker
Premiera w Ale kino+: 28.03.2010 r.
5.00
343
15 głosy | 141 miejsce w rankingu
STAN GRY: ODC. 5

Morderstwo, które wstrząsnęło opinią publiczną. Polityczne interesy, o których nikt nie miał prawa wiedzieć. Skandal, który nie powinien wybuchnąć. "Stan gry" - filmowe śledztwo odsłaniające mroczną stronę brytyjskiej polityki.

Głównymi bohaterami serialu są przyjaciele sprzed lat - dziennikarz Cal McCaffrey oraz parlamentarzysta Stephen Collins. Ich drogi ponownie się krzyżują, kiedy w wypadku ginie asystentka Collinsa, Sonia Baker. Jej śmierć stanie się początkiem wydarzeń, które zatrzęsą brytyjską sceną polityczną i sprawią, że media będą prześcigać się w pogoni za najbardziej sensacyjnymi newsami. Rozpoczyna się niebezpieczna rozgrywka, w której stawką jest nie tylko kariera, ale i życie. Dlatego w tym starciu wszystkie chwyty są dozwolone.

O SERIALU
Siła serialu, który podbił zachodnią publiczność, tkwi przede wszystkim w porywającym scenariuszu, zwroty akcji następują w oszałamiającym tempie, intryga jest piętrowa. Prasa zagraniczna opisywała produkcję jako uzależniający thriller polityczny ("The Observer"), wciągający od pierwszej sceny ("The Times"), powód, dla którego trzeba wieczorem zostać w domu ("Sunday Telegraph"). Każdy szczegół jest ważny w śledztwie, które widz prowadzi razem z bohaterami. Wszystkie odcinki stanowią całość, trzymając w napięciu od pierwszego do ostatniego epizodu.

Na czele obsady serialu stoi brytyjski aktor John Simm, odtwarzający rolę głównego bohatera, reportera Cala McCaffreya. W "Stanie gry" występują też niezawodny weteran kina nagrodzony za rolę BAFTĄ Bill Nighy ("To właśnie miłość", "Radio na fali", "Piraci z Karaibów") oraz James McAvoy, znany z filmów "Ostatni król Szkocji", "Pokuta", "Wanted - Ścigani". W aktorskim zespole znaleźli się również m.in. Kelly McDonald ("To nie jest kraj dla starych ludzi") i David Morrissey ("Kochanice króla").

Serial wyróżniono 14 nagrodami telewizyjnymi, w tym 3 BAFTA-mi. W 2009 roku scenariusz Paula Abbotta doczekał się realizacji kinowej w Hollywood. Akcja filmu została przeniesiona z Londynu do Waszyngtonu, w rolach głównych wystąpili Russell Crowe, Ben Affleck i Helen Mirren.

ODCINEK 5.
Deputowany Stephen Collins (David Morrissey) stoi na skraju przepaści: jego kochanka została zamordowana, małżeństwo się rozpadło, kariera polityczna wisi na włosku. Zdesperowany polityk nie wie, do kogo się zwrócić. Szuka więc pomocy u byłego już przyjaciela, Cala McCaffreya (John Simm). Dziennikarz opowiada Collinsowi rewelacje wydobyte od Dominika Foy'a (Marc Warren). Nie ma wątpliwości, że Sonia Baker została zatrudniona w biurze deputowanego jako szpieg lobby paliwowego. Collins nie może w to uwierzyć i to nie tylko dlatego, że kochał Sonię. O tę pracę starało się wielu kandydatów. Dla Collinsa Sonia Baker była wówczas anonimową osobą. W jaki sposób lobbyści mogli wpłynąć na zatrudnienie podstawionej researcherki? Decydujący głos w tej sprawie miała asystentka deputowanego, Greer. Ta doświadczona i lojalna urzędniczka wydaje się poza wszelkim podejrzeniem. Cal postanawia z nią porozmawiać. Informacje uzyskane od Greer są szukujące: zdecydowała się na zatrudnienie Soni, ponieważ rekomendował ją osobiście George Fergus, minister do spraw energii, mentor i protektor Collinsa.

ODCINKI

STAN GRY
STAN GRY: ODC. 1
STAN GRY: ODC. 2
STAN GRY: ODC. 3
STAN GRY: ODC. 4
STAN GRY: ODC. 6
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...