Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Stan spoczynku

Stan spoczynku


USA, 2008, 125 min.
reżyseria: Kimberly Peirce
obsada: Abbie Cornish, Channing Tatum, Ciarán Hinds, Joseph Gordon-Levitt, Ryan Phillippe, Timothy Olyphant
Premiera w Ale kino+: 5.04.2019 r.
4.00
343
4 głosy | 55 miejsce w rankingu
Stan spoczynku

Jak wojna wpływa na żołnierzy? Czy wracając do kraju są w stanie zapomnieć o wojennym koszmarze? Dręczony koszmarnymi wspomnieniami i poczuciem winy Brandon King (Ryan Phillippe) za wszelką cenę usiłuje uniknąć wyjazdu na Bliski Wschód.

Młody sierżant sztabowy Brandon King (Ryan Phillippe) kieruje oddziałem stacjonującym w Iraku. Pewnego dnia jego podwładni wpadają w zasadzkę przygotowaną przez rebeliantów. W strzelaninie ginie kilku żołnierzy. Brandon przypadkowo zabija cywilów, gdy spieszy na ratunek przyjacielowi, Steve'owi (Channing Tatum). Po powrocie do rodzinnego Brazos w Teksasie King i jego towarzysze broni witani są jak bohaterowie. Mieszkańcy miasteczka urządzają na ich cześć paradę, podczas której dowódca zostaje odznaczony za odwagę i poświęcenie przez senatora Ortona Worrella (Josef Sommer). King zamierza odejść ze służby, jednak niespodziewanie dostaje rozkaz powrotu na front. Zdesperowany żołnierz nie chce brać dłużej udziału w operacji wojskowej w Iraku i dezerteruje z armii.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...