Ale kino+
alekino+
Film. STARA MIŁOŚĆ NIE RDZEWIEJE

STARA MIŁOŚĆ NIE RDZEWIEJE

Fast Track/The Ex
komedia romantyczna, USA, 2006, 88 min.
reżyseria: Jesse Peretz
obsada: Amanda Peet, Charles Grodin, Jason Bateman, Mia Farrow, Zach Braff
Premiera w Ale kino+: 13.08.2019 r.
343
STARA MIŁOŚĆ NIE RDZEWIEJE

Tom (Zach Braff) jest kucharzem, mającym stałe problemy z utrzymaniem pracy. Narodziny dziecka zmuszają go do poszukania innego zajęcia. Dostaje propozycję od teścia (Charles Grodin), by spróbować sił w prowadzonej przez niego agencji reklamowej.

Wraz z kochającą żoną (Amanda Peet) i dzieckiem, Tom opuszcza Nowy Jork i udaje się w rodzinne strony Sofii, do Ohio. W nowym biurze nie potrafi się odnaleźć. Nieustannie wchodzi w konflikt z poruszającym się na wózku inwalidzkim szefem (Jason Bateman), który nie dość, że nie daje się lubić, to jeszcze jako kolega Sofii ze szkoły miał z nią kiedyś krótki romans. Z czasem Tom przekonuje się, że Chip wykorzystuje niepełnosprawność zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Grając na współczuciu w przebiegły sposób manipuluje wszystkimi wokół, a co gorsza próbuje zbliżyć się do Sofii. Tom jest całkowicie bezsilny, bo jakakolwiek próba przeciwstawienia się Chipowi kończy się oskarżeniem o niewrażliwość i brak taktu.

JESSE PERETZ, rockman i twórca wideoklipów (m.in. nagroda Grammy za teledysk "Foo Fighters"), w swoim trzecim filmie długometrażowym sięga po konwencję komediową z dodatkiem czarnego humoru i politycznej niepoprawności. Peretz buduje film na antypatycznych egoistach, na czele z głównymi bohaterami. Toma zagrał Zach Braff, aktor, któremu popularność przyniosła rola początkującego doktora J.D. w serialu komediowym "Hoży doktorzy", a także reżyser, scenarzysta i producent, twórca kinowego przeboju "Powrót do Garden State" z Natalie Portman. W roli niepełnosprawnego Chipa wystąpił Jason Bateman, jeden ze specjalistów drugiego planu, laureat Złotego Globu za udział w serialu "Arrested Development". Widzowie pamiętają go m.in. z komedii "Sztuka zrywania", w której zagrał u boku Vince'a Vaughna i Jennifer Aniston czy "Asa w rękawie". Wystąpił również w nominowanej za scenariusz do Oscara niezależnej komedii "Juno", a także u boku Willa Smitha u "Hancocku". W komedii Peretza w roli teścia Toma pojawił się na ekranie po raz pierwszy od 13 lat Charles Grodin ("Beethoven"), któremu partnerowała w roli żony dawna muza Woody'ego Allena - Mia Farrow.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...