Ale kino+
alekino+
Film. Stone

Stone


dramat, USA, 2010, 101 min.
reżyseria: John Curran
obsada: Edward Norton, Enver Gjokaj, Frances Conroy, Milla Jovovich, Robert De Niro
Premiera w Ale kino+: 22.01.2018 r.
2.00
343
2 głosy | 46 miejsce w rankingu
Stone

Odchodzący na emeryturę kurator sądowy musi po raz ostatni zdecydować o losie więźnia. Rutynowa z pozoru sprawa zamienia się w niebezpieczną grę. Aktorski popis Roberta De Niro i Edwarda Nortona.

Jack Mabry (Robert De Niro) jest zmęczonym życiem kuratorem sądowym, który mieszka wraz z żoną (Frances Conroy) na przedmieściach Detroit. Mężczyzna odlicza dni do emerytury. Jednym z jego ostatnich zadań ma być sprawa Geralda Creesona (Edward Norton), znanego jako "Stone". Chłopak odsiaduje wieloletni wyrok i liczy na przedterminowe zwolnienie. Wierzy, że uda mu się przekonać funkcjonariuszy sądowych o swoich postępach w resocjalizacji. Wieloletnia praca w zawodzie nauczyła jednak Jacka, że więźniowie nie zawahają się przed niczym, byle tylko odzyskać wolność. Intuicja go nie zawodzi. "Stone" knuje perfidną intrygę, w której ma zamiar wykorzystać swoje dwa największe atuty: talent do manipulowania ludźmi i piękną, lecz zepsutą żonę (Milla Jovovich)...

Połączenie dramatu i psychologicznego thrillera w reżyserii nominowanego do nagrody AFI i głównej nagrody w Sundance JOHNA CURRANA ("Praise", "Już tu nie mieszkamy", "Malowany welon"). Opowieść o tym, że każdy człowiek ma swoją ciemną stronę. Perfekcyjnie zagrany film koncentruje się w większym stopniu na tym, co dzieje się między dwójką bohaterów niż na konwencjonalnie rozumianej akcji. Aktorską ucztę zafundowali widzom odtwórcy głównych ról - uhonorowany dwoma Oscarami Robert De Niro ("Ojciec chrzestny 2", "Wściekły byk"; także "Taksówkarz", "Łowca jeleni", "Dawno temu w Ameryce") oraz zdobywca dwóch nominacji do tej nagrody Edward Norton ("Lęk pierwotny", "Podziemny krąg", "Więzień nienawiści"). Obok nich ciekawe kreacje stworzyły znana z filmów Luca Bessona Milla Jovovich ("Piąty element", "Joanna d'Arc", cykl "Resident Evil") i gwiazda serialu "Sześć stóp pod ziemią", laureatka Złotego Globu Frances Conroy (także: "Aviator", "Kult"). Autorem precyzyjnego scenariusza jest nominowany do nagrody Independent Spirit Angus MacLachlan ("Świetlik"). Na uwagę zasługują też zdjęcia autorstwa Maryse Alberti ("Idol", "Happiness", "Zapaśnik").
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.