Ale kino+
Zmowa milczenia
Film. Stone

Stone


dramat, USA, 2010, 101 min. 16
reżyseria: John Curran
obsada: Edward Norton, Enver Gjokaj, Frances Conroy, Milla Jovovich, Robert De Niro
Premiera w Ale kino+: 22.01.2018 r.
5.00
343
5 głosy | 43 miejsce w rankingu
Najbliższe emisje:
22:00
sobota21 kwietnia
Przypominajka
Stone

Odchodzący na emeryturę kurator sądowy musi po raz ostatni zdecydować o losie więźnia. Rutynowa z pozoru sprawa zamienia się w niebezpieczną grę. Aktorski popis Roberta De Niro i Edwarda Nortona.

Jack Mabry (Robert De Niro) jest zmęczonym życiem kuratorem sądowym, który mieszka wraz z żoną (Frances Conroy) na przedmieściach Detroit. Mężczyzna odlicza dni do emerytury. Jednym z jego ostatnich zadań ma być sprawa Geralda Creesona (Edward Norton), znanego jako "Stone". Chłopak odsiaduje wieloletni wyrok i liczy na przedterminowe zwolnienie. Wierzy, że uda mu się przekonać funkcjonariuszy sądowych o swoich postępach w resocjalizacji. Wieloletnia praca w zawodzie nauczyła jednak Jacka, że więźniowie nie zawahają się przed niczym, byle tylko odzyskać wolność. Intuicja go nie zawodzi. "Stone" knuje perfidną intrygę, w której ma zamiar wykorzystać swoje dwa największe atuty: talent do manipulowania ludźmi i piękną, lecz zepsutą żonę (Milla Jovovich)...

Połączenie dramatu i psychologicznego thrillera w reżyserii nominowanego do nagrody AFI i głównej nagrody w Sundance JOHNA CURRANA ("Praise", "Już tu nie mieszkamy", "Malowany welon"). Opowieść o tym, że każdy człowiek ma swoją ciemną stronę. Perfekcyjnie zagrany film koncentruje się w większym stopniu na tym, co dzieje się między dwójką bohaterów niż na konwencjonalnie rozumianej akcji. Aktorską ucztę zafundowali widzom odtwórcy głównych ról - uhonorowany dwoma Oscarami Robert De Niro ("Ojciec chrzestny 2", "Wściekły byk"; także "Taksówkarz", "Łowca jeleni", "Dawno temu w Ameryce") oraz zdobywca dwóch nominacji do tej nagrody Edward Norton ("Lęk pierwotny", "Podziemny krąg", "Więzień nienawiści"). Obok nich ciekawe kreacje stworzyły znana z filmów Luca Bessona Milla Jovovich ("Piąty element", "Joanna d'Arc", cykl "Resident Evil") i gwiazda serialu "Sześć stóp pod ziemią", laureatka Złotego Globu Frances Conroy (także: "Aviator", "Kult"). Autorem precyzyjnego scenariusza jest nominowany do nagrody Independent Spirit Angus MacLachlan ("Świetlik"). Na uwagę zasługują też zdjęcia autorstwa Maryse Alberti ("Idol", "Happiness", "Zapaśnik").


ALE KINO+ POLECA

22.10
PIĄTEK20 kwietnia
Cesarz
Cesarz

Japonia po zakończeniu II wojny światowej. Generał MacArthur stoi na czele amerykańskich…

08.00
SOBOTA21 kwietnia
Zanim nadejdzie wiosna
Zanim nadejdzie wiosna

Intrygujący obraz współczesnej Algierii przedstawiony poprzez trzy historie na temat…

10.15
SOBOTA21 kwietnia
Fúsi
Fúsi

Fúsi ma 43 lata, jednak wciąż mieszka z matką i prowadzi uporządkowane, nudne życie.…SERIALE

Niewinny

Czy David Collins naprawdę jest niewinny?


Kto zabił Kiri?

Kłamstwo, wstyd, poczucie winy i szeroki rozgłos. Kto stoi za porwaniem...


Zmowa milczenia

8 kłamstw, które wstrząsnęły życiem przygranicznego miasteczka.


Miniaturzystka

Miłość, pożądanie, zdrada i mroczne sekrety bogatych kupców w XVII-wiecznym Amsterdamie.