Ale kino+
alekino+
Film. Straszny film 2

Straszny film 2

Scary Movie 2
komedia, USA, 2001, 79 min.
reżyseria: Keenan Ivory Wayans
obsada: James Woods, Marlon Wayans, Natasha Lyonne, Shawn Wayans
Premiera w Ale kino+: 2.05.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 48 miejsce w rankingu
Straszny film 2

Parodia filmowych horrorów w wykonaniu klanu komików, braci Wayansów. "Straszny film 2", kontynuacja komediowego przeboju z 2000 roku, przekracza granice dobrego smaku. Na swoje usprawiedliwienie ma tylko jedno - jest strasznie śmieszny.

Naukowiec-erotoman profesor Oldman i jego zarozumiały, niepełnosprawny asystent Dwight prowadzą badania nad życiem pozagrobowym. Postanawiają przeprowadzić eksperyment, który raz na zawsze udowodni istnienie zaświatów. W tym celu zwabiają grupę niezbyt rozgarniętych studentów do nawiedzonej rezydencji zwanej Hell House - Piekielny dom. Młodzi bohaterowie są przekonani, że biorą udział w uczelnianych ćwiczeniach terenowych. W rzeczywistości będą musieli zmagać się z upiorami oraz stawić czoła całej serii strasznych, odrażających i skandalicznych sytuacji.

Klan braci Wayansów, pod przewodem najstarszego z nich, KEENANA IVORY WAYANSA, to prawdziwa instytucja amerykańskiej komedii. Po serii sukcesów w telewizji (m.in. kultowy show "In Living Color"), afroamerykańscy komicy zwrócili się ku kinu i filmowym horrorom. W 2000 roku na ekrany weszła parodia filmów grozy "Straszny film", wyreżyserowana przez Keenana Ivory Wayansa na podstawie scenariusza napisanego przez jego braci. Produkcja odniosła spektakularny sukces kasowy i bracia Wayans poszli za ciosem, pokazując już w następnym sezonie sequel - "Straszny film 2". Do dziś powstały cztery części cyklu. Dwie ostatnie wyreżyserował inny tytan amerykańskiej zwariowanej komedii, David Zucker.

"Straszne filmy" wpisują się w popularną w amerykańskiej kinematografii tradycję parodii filmowych gatunków. Keenan Ivory Wayans idzie śladami Mela Brooksa, Jima Abrahamsa czy wspomnianego Davida Zuckera oraz kultowych cyklów, takich jak "Akademia Policyjna" czy "Naga broń". Podobnie jak w innych parodiach, fabuła "Strasznych filmów" ma drugorzędne znaczenie - komedia Wayansa jest zbiorem gagów i prześmiewczych cytatów z klasyków kina grozy, od "Egzorcysty" po serię "Krzyk" Wesa Cravena. Twórcy posuwają się też dalej niż ktokolwiek inny - i nie ma bariery, przed którą gotowi byliby się zatrzymać. Pojęcie poprawności politycznej nie figuruje w słowniku Wayansów, którzy pozwalają sobie na śmiałe seksualne, polityczne i obyczajowe żarty.

SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...