Ale kino+
alekino+
Film. Straszny film

Straszny film

Scary Movie
komedia, USA, 2000, 88 min.
reżyseria: Keenan Ivory Wayans
obsada: Anna Faris, Carmen Electra, Dave Sheridan, Jon Abrahams, Regina Hall, Shannon Elizabeth, Shawn Wayans
Premiera w Ale kino+: 1.05.2014 r.
343
Straszny film

Pierwsza część przebojowej serii "Straszny film" parodiującej popularne horrory. Za kamerą Keenen Ivory Wayans, w rolach głównych znana między innymi z "Dyktatora" Anna Faris i występujący w "Agentach bardzo specjalnych" Shawn Wayans.

Podróżująca samochodem grupa amerykańskich nastolatków potrąca nieznajomego mężczyznę. Przerażeni zostawiają go na poboczu i uciekają z miejsca wypadku. Mija rok, podczas którego Cindy (Anna Faris), Buffy (Shannon Elizabeth), Ray (Shawn Wayans) i reszta ich paczki beztrosko sobie żyje, chodząc do szkoły i na imprezy. Niestety, gdy Cindy dostaje list z pogróżkami, okazuje się, że zbrodnia nie uszła im na sucho. Jeszcze bardziej niebezpiecznie robi się, gdy jedna z jej koleżanek pada ofiarą psychopatycznego mordercy.

W 2000 roku na ekrany kin weszła parodia filmów grozy "Straszny film", wyreżyserowana przez KEENANA IVORY WAYANSA na podstawie scenariusza napisanego przez jego braci. "Straszny film" parodiuje najpopularniejsze horrory, z których sceny na stałe przeniknęły do kultury popularnej, takie jak "Krzyk" czy "Blair Witch Project". Twórcy filmu nawiązują też do klasyków kina m.in. "Matrixa" i "Szóstego zmysłu". Produkcja odniosła spektakularny sukces kasowy i bracia Wayans poszli za ciosem, pokazując już w następnym sezonie sequel - "Straszny film 2". Do dziś powstały cztery części cyklu. Dwie ostatnie wyreżyserował inny tytan amerykańskiej zwariowanej komedii, David Zucker.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...