Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Stróż prawa 2

Stróż prawa 2

Copper 2
serial kryminalny, USA, 2013, 42 min.
reżyseria: Clark Johnson, David Hyde, Jeff Woolnough
obsada: Kevin Ryan, Kyle Schmid, Tom Weston-Jones
Premiera w Ale kino+: 7.06.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 61 miejsce w rankingu
Stróż prawa 2

Krok za cywilizacyjnym postępem podąża coraz lepiej zorganizowana zbrodnia, a XIX-wieczny Nowy Jork jeszcze zatęskni za pospolitą przestępczością.

Stany Zjednoczone, druga połowa XIX wieku. Skończyła się wojna domowa, jednakże kraj wciąż boryka się z chaosem, problemem niewolnictwa i nierównościami społecznymi. W Nowym Jorku, w dzielnicy Five Points, działa detektyw Kevin Corcoran. Nie tylko rozwiązuje zagmatwane sprawy kryminalne, ale również żyje tragedią z przeszłości - gdy po wojnie secesyjnej wrócił do domu, okazało się, że jego żona zniknęła, a córka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy Corcoran w końcu zmierzy się z traumą i odnajdzie spokój?

Akcja drugiego sezonu serialu rozpoczyna się w lutym 1865 roku. Mieszkańców nowojorskiego Five Points terroryzuje seryjny morderca, który na ofiary wybiera nastolatków. Kevin Corcoran stanie do walki z czasem. Będzie musiał wytropić zabójcę, zanim ten uderzy ponownie. Detektyw nie wie, że niedługo przyjdzie mu zmierzyć się z o wiele poważniejszym, politycznym śledztwem w sprawie zamachu na Abrahama Lincolna. Kevin Corcoran oraz jego przyjaciele, Robert Morehouse i doktor Matthew Freeman, przyłączą się do zakrojonych na krajową skalę poszukiwań zabójcy prezydenta.

"Stróż prawa" wiernie oddaje realia Ameryki drugiej połowy XIX wieku i nastroje społeczeństwa panujące po wojnie secesyjnej. Scenariusz serialu napisał laureat 3 Nagród Emmy Tom Fontana, odpowiedzialny za sukces takich seriali jak "Prawdziwa historia rodu Borgiów" czy "Wydział zabójstw Baltimore". Produkcja zdobyła szereg branżowych nagród i nominacji, wśród nich nominację do Primetime Emmy za najlepszy muzyczny motyw przewodni. W roli głównej występuje Tom Weston-Jones (serial "Tajniacy"), a partneruje mu m.in. Franka Potente, popularna niemiecka aktorka znana z kultowego filmu Toma Tykwera "Biegnij Lola, biegnij" czy "Tożsamości Bourne'a" z Mattem Damonem.

ODCINKI

Stróż prawa 2 odc. 1
Stróż prawa 2 odc. 2
Stróż prawa 2 odc. 3
Stróż prawa 2 odc. 4
Stróż prawa 2 odc. 5
Stróż prawa 2 odc. 6
Stróż prawa 2 odc. 7
Stróż prawa 2 odc. 8
Stróż prawa 2 odc. 9
Stróż prawa 2 odc. 10
Stróż prawa 2 odc. 11
Stróż prawa 2 odc. 12
Stróż prawa 2 odc. 13
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...