Ale kino+
alekino+
Film. Stróż prawa odc. 10

Stróż prawa odc. 10

Copper
serial kryminalny, USA, 2012, 42 min.
reżyseria: Clark Johnson, David Hyde, Jeff Woolnough
obsada: Kevin Ryan, Kyle Schmid, Tom Weston-Jones
Premiera w Ale kino+: 30.07.2014 r.
343
Stróż prawa odc. 10
1
2

Detektyw Corcoran i jego przyjaciele muszą połączyć siły, aby odeprzeć niebezpieczeństwo. Jak zakończy się ta batalia?

25 listopada 1864 roku. Detektyw Corcoran staje do wyścigu z czasem, gdzie stawką jest nie tylko jego życie ale również przyszłość Nowego Jorku. Przygotowuje się do największego starcia od czasu zamieszek z 1863. W tym celu łączy swoje siły z Robertem Morehouse'em, Evą Heissen i policjantami z Szóstego Komisariatu. Tymczasem doktor Matthew Freeman musi podjąć trudną dla niego decyzję, jednak jego żona Sara bierze sprawy w swoje ręce, wystawiając całą rodzinę na ryzyko. Z kolei Robert Morehouse odkrywa, co tak naprawdę stoi za współpracą jego ojca z jego nowymi partnerami biznesowymi.

"Stróż prawa" to amerykański serial kryminalny, rozgrywający się pod koniec XIX wieku w Nowym Jorku, w niebezpiecznej dzielnicy Five Points. Tu działa Kevin Corcoran - nieustępliwy policjant irlandzkiego pochodzenia. Cały czas żyje wspomnieniem tragedii, która go dotknęła. Gdy opuścił front wojny secesyjnej i wrócił do domu, dowiedział się, że w tym czasie jego żona zniknęła a córka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Corcoran nie spocznie, dopóki nie dowie się, kto popełnił zbrodnię. Zawsze może liczyć na pomoc dwóch przyjaciół z czasów wojny - Roberta Morehouse'a, syna bogatego przemysłowca, oraz Matthew Freemana - utalentowanego afroamerykański lekarza.

Scenariusz napisał laureat 3 Nagród Emmy Tom Fontana, odpowiedzialny za sukces seriali "Prawdziwa historia rodu Borgiów" czy "Wydział zabójstw Baltimore".

ODCINKI

Stróż prawa
Stróż prawa odc. 9
Stróż prawa odc. 1
Stróż prawa odc. 2
Stróż prawa odc. 3
Stróż prawa odc. 4
Stróż prawa odc. 5
Stróż prawa odc. 6
Stróż prawa odc. 7
Stróż prawa odc. 8
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...