Ale kino+
alekino+
Film. Stróż prawa odc. 2

Stróż prawa odc. 2

Copper
serial kryminalny, USA, 2012, 42 min.
reżyseria: Clark Johnson, David Hyde, Jeff Woolnough
obsada: Kevin Ryan, Kyle Schmid, Tom Weston-Jones
Premiera w Ale kino+: 2.07.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 83 miejsce w rankingu
Stróż prawa odc. 2

Czy detektyw Kevin Corcoran zbliży się do rozwiązania sprawy, która doprowadziła do tragedii jego rodziny?

Gdy Kevin Corcoran powrócił do domu z frontu wojny secesyjnej, nie zastał w nim swojej rodziny - sąsiedzi mu donieśli, że jego córka zmarła w tajemniczych okolicznościach kilka miesięcy wcześniej a żona zniknęła. Policjant nie spocznie, dopóki nie pozna prawdy. Tymczasem być może nadarzy się ku temu okazja. Jest 21 września 1864 roku. Corcoran dostaje kontakt do osoby, która posiada informacje rzucające światło na tragedię. Jednak nowe wątki nie ułatwiają zadnia a pociągają za sobą kolejne pytania bez odpowiedzi.

"Stróż prawa" to amerykański serial kryminalny, rozgrywający się pod koniec XIX wieku w Nowym Jorku, w niebezpiecznej dzielnicy Five Points. Tu działa Kevin Corcoran - nieustępliwy policjant irlandzkiego pochodzenia. Cały czas żyje wspomnieniem tragedii, która go dotknęła. Gdy opuścił front wojny secesyjnej i wrócił do domu, dowiedział się, że w tym czasie jego żona zniknęła a córka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Corcoran nie spocznie, dopóki nie dowie się, kto popełnił zbrodnię. Zawsze może liczyć na pomoc dwóch przyjaciół z czasów wojny - Roberta Morehouse'a, syna bogatego przemysłowca, oraz Matthew Freemana - utalentowanego afroamerykański lekarza.

Scenariusz napisał laureat 3 Nagród Emmy Tom Fontana, odpowiedzialny za sukces seriali "Prawdziwa historia rodu Borgiów" czy "Wydział zabójstw Baltimore".

ODCINKI

Stróż prawa
Stróż prawa odc. 9
Stróż prawa odc. 1
Stróż prawa odc. 3
Stróż prawa odc. 4
Stróż prawa odc. 5
Stróż prawa odc. 6
Stróż prawa odc. 7
Stróż prawa odc. 8
Stróż prawa odc. 10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...