Ale kino+
alekino+
Film. Stróż prawa odc. 3

Stróż prawa odc. 3

Copper
serial kryminalny, USA, 2012, 42 min.
reżyseria: Clark Johnson, David Hyde, Jeff Woolnough
obsada: Kevin Ryan, Kyle Schmid, Tom Weston-Jones
Premiera w Ale kino+: 9.07.2014 r.
343
Stróż prawa odc. 3

Detektyw Corcoran jest przekonany o niewinności czarnoskórego pastora. Robi wszystko, aby oczyścić go z podejrzeń o popełnienie brutalnego morderstwa.

26 września 1864 roku. Rasowe napięcia w dzielnicy Five Points przybierają na sile, gdy zostaje znalezione ciało Irlandczyka. Przed śmiercią był torturowany a później został powieszony. Wszystkie dowody wskazują na to, że morderstwa dokonał czarnoskóry pastor. Mieszkańcy Nowego Jorku pałają zemstą i żądają dla niego stryczka. Jedynie detektyw Corcoran ma wątpliwości. Aby ostatecznie wykluczyć winę podejrzanego, musi dokładnie zbadać każdy dowód w sprawie. Wielką pomocą okaże się doktor Matthew Freeman.

"Stróż prawa" to amerykański serial kryminalny, rozgrywający się pod koniec XIX wieku w Nowym Jorku, w niebezpiecznej dzielnicy Five Points. Tu działa Kevin Corcoran - nieustępliwy policjant irlandzkiego pochodzenia. Cały czas żyje wspomnieniem tragedii, która go dotknęła. Gdy opuścił front wojny secesyjnej i wrócił do domu, dowiedział się, że w tym czasie jego żona zniknęła a córka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Corcoran nie spocznie, dopóki nie dowie się, kto popełnił zbrodnię. Zawsze może liczyć na pomoc dwóch przyjaciół z czasów wojny - Roberta Morehouse'a, syna bogatego przemysłowca, oraz Matthew Freemana - utalentowanego afroamerykański lekarza.

Scenariusz napisał laureat 3 Nagród Emmy Tom Fontana, odpowiedzialny za sukces seriali "Prawdziwa historia rodu Borgiów" czy "Wydział zabójstw Baltimore".

ODCINKI

Stróż prawa
Stróż prawa odc. 9
Stróż prawa odc. 1
Stróż prawa odc. 2
Stróż prawa odc. 4
Stróż prawa odc. 5
Stróż prawa odc. 6
Stróż prawa odc. 7
Stróż prawa odc. 8
Stróż prawa odc. 10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...