Ale kino+
alekino+
Film. Stróż prawa odc. 5

Stróż prawa odc. 5

Copper
serial kryminalny, USA, 2012, 42 min.
reżyseria: Clark Johnson, David Hyde, Jeff Woolnough
obsada: Kevin Ryan, Kyle Schmid, Tom Weston-Jones
Premiera w Ale kino+: 16.07.2014 r.
343
Stróż prawa odc. 5

Policja odkrywa, że gang złodziei przygotowuje się do obrabowania najbogatszych nowojorskich rodzin podczas charytatywnej zbiórki pieniędzy. Ochronę podczas gali ma im zapewnić detektyw Kevin Corcoran.

11 października 1864 roku. Detektywi Francis Maguire i Andrew O'Brien odkrywają, że pewien gang przygotowuje się do obrabowania najbogatszych nowojorskich rodzin. Z informacją przychodzą do Corcorana. Detektyw organizuje ochronę charytatywnej gali, na której ma dojść do kradzieży. Podczas przygotowań do akcji Francis Maguire zaskakuje O'Brien'a i Corcorana decyzją, którą niedawno podjął i która diametralnie zmieni jego dotychczasowe życie. W zespole dochodzi do napięć.

Nowy Jork, lata 60. XIX wieku, niebezpieczna dzielnica Five Points. Tu działa Kevin Corcoran - nieustępliwy policjant irlandzkiego pochodzenia. Cały czas żyje wspomnieniem tragedii, która go dotknęła. Gdy opuścił front wojny secesyjnej i wrócił do domu, dowiedział się, że w tym czasie jego żona zniknęła a córka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Corcoran nie spocznie, dopóki nie dowie się, kto popełnił zbrodnię. Zawsze może liczyć na pomoc dwóch przyjaciół z czasów wojny - Roberta Morehouse'a, syna bogatego przemysłowca, oraz Matthew Freemana - utalentowanego afroamerykański lekarza.

Scenariusz napisał laureat 3 Nagród Emmy Tom Fontana, odpowiedzialny za sukces seriali "Prawdziwa historia rodu Borgiów" czy "Wydział zabójstw Baltimore".

ODCINKI

Stróż prawa
Stróż prawa odc. 9
Stróż prawa odc. 1
Stróż prawa odc. 2
Stróż prawa odc. 3
Stróż prawa odc. 4
Stróż prawa odc. 6
Stróż prawa odc. 7
Stróż prawa odc. 8
Stróż prawa odc. 10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...