Ale kino+
alekino+
Film. Stróż prawa odc. 9

Stróż prawa odc. 9

Copper
serial kryminalny, USA, 2012, 42 min.
reżyseria: Clark Johnson, David Hyde, Jeff Woolnough
obsada: Kevin Ryan, Kyle Schmid, Tom Weston-Jones
Premiera w Ale kino+: 30.07.2014 r.
343
Stróż prawa odc. 9
1
2

Detektyw Corcoran cierpi na spadek formy, który związany jest z ostatnimi wydarzeniami a także pewnym szokującym odkryciem.

24 listopada 1864 roku, Święto Dziękczynienia. Wszyscy celebrują, oprócz detektywa Corcorana, który jest w wyjątkowo złej kondycji psychicznej. Ostatnie sprawy morderstw, a także szokujące odkrycie, którego niedawno dokonał, mocno nim wstrząsnęły. Tymczasem biznes, który prowadzi Robert Morehouse, przybiera nieciekawy dla niego obrót. Jego partnerzy chcą wciągnąć w interesy jego ojca. Czując, co to może dla niego oznaczać, Robert musi działać szybko, aby nie dopuścić ojca do projektu.

"Stróż prawa" to amerykański serial kryminalny, rozgrywający się pod koniec XIX wieku w Nowym Jorku, w niebezpiecznej dzielnicy Five Points. Tu działa Kevin Corcoran - nieustępliwy policjant irlandzkiego pochodzenia. Cały czas żyje wspomnieniem tragedii, która go dotknęła. Gdy opuścił front wojny secesyjnej i wrócił do domu, dowiedział się, że w tym czasie jego żona zniknęła a córka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Corcoran nie spocznie, dopóki nie dowie się, kto popełnił zbrodnię. Zawsze może liczyć na pomoc dwóch przyjaciół z czasów wojny - Roberta Morehouse'a, syna bogatego przemysłowca, oraz Matthew Freemana - utalentowanego afroamerykański lekarza.

Scenariusz napisał laureat 3 Nagród Emmy Tom Fontana, odpowiedzialny za sukces seriali "Prawdziwa historia rodu Borgiów" czy "Wydział zabójstw Baltimore".

ODCINKI

Stróż prawa
Stróż prawa odc. 1
Stróż prawa odc. 2
Stróż prawa odc. 3
Stróż prawa odc. 4
Stróż prawa odc. 5
Stróż prawa odc. 6
Stróż prawa odc. 7
Stróż prawa odc. 8
Stróż prawa odc. 10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...