Ale kino+
alekino+
Film. Superman 2

Superman 2


science fiction, Wlk. Brytania, 1980, 127 min.
reżyseria: Richard Lester
obsada: Christopher Reeve, Gene Hackman, Margot Kidder
Premiera w Ale kino+: 2.12.2011 r.
3.00
343
6 głosy | 432 miejsce w rankingu
Superman 2

Superman o twarzy Christophera Reeve powraca! W roli jego wroga, Lexa Luthora, Gene Hackman.

Superman (Christopher Reeve) musi działać. Na Ziemię przybywa bowiem troje przestępców z Kryptonu - Generał Zod (Terence Stamp), Ursa (Sarah Douglas) i Non (Jack O'Halloran), którzy w czasie zagłady planety przebywali na wygnaniu. Nie mają dobrych zamiarów, a Metropolis znajduje się w niebezpieczeństwie - tym bardziej, że w międzyczasie z więzienia ucieka groźny Lex Luthor (Gene Hackman).

W1977 roku producenci pierwszego filmu o przygodach Supermana byli pewni sukcesu, dlatego realizację zaplanowali jednocześnie ze zdjęciami do jego sequela. Nie obyło się jednak bez skandalu. Richard Donner zdążył zrealizować większość zdjęć do części drugiej, gdy go zwolniono. Jako jedną z przyczyn podaje się dziś przekroczenie budżetu. Ważniejszy był chyba jednak sprzeciw Donnera wobec wizji filmu, którą forsowali producenci m.in. Richard Lester. I to jemu właśnie przekazano reżyserię. Obsada filmu pozostała w zasadzie bez zmian - w Supermana ponownie wcielił się Christopher Reeve, a w jego wroga, Lexa Luthora - Gene Hackman.

Popularność Supermana nie słabnie i dziś. Na 2013 rok zaplanowana jest premiera filmu "Man of Steel" w reżyserii Zacka Syndera. Amerykanin, fan komiksu i autor ekranizacji m.in. "300" czy "Strażników", rolę Supermana powierzył Henry'emu Cavillowi.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...