Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. SUZIE GOLD

SUZIE GOLD


komedia, Wlk. Brytania, 2004, 90 min.
reżyseria: Ric Cantor
obsada: Ariana Fraval, Iddo Goldberg, Leo Gregory, Summer Phoenix
Premiera w Ale kino+: 10.06.2009 r.
4.00
343
8 głosy | 306 miejsce w rankingu
SUZIE GOLD

Opowiedziana z wdziękiem historia młodej Żydówki, której tradycja i oczekiwania ortodoksyjnej rodziny stają na przeszkodzie do szczęśliwego związku. W roli głównej Summer Phoenix, siostra Joaquina Phoenixa i tragicznie zmarłego Rivera.

Suzie Gold (Summer Phoenix) jest atrakcyjną, inteligentną młodą kobietą, która nie myśli jeszcze o poważnym związku. Ma udane życie zawodowe, krąg przyjaciół i kochających rodziców, którzy żyją według dość ortodoksyjnych zasad i oczekują tego samego od swoich dwóch córek. Siostra Suzie właśnie przygotowuje się do wyjścia za mąż, dla wszystkich więc oczywiste jest, że i ona powinna zatroszczyć się o męża - powinien być nim Żyd kultywujący tradycję. Suzie jednak nierozsądnie nawiązuje romans z kolegą z pracy, Darrenem (Leo Gregory), którego niewiele łączy z żydowską kulturą. Kiedy sprawy między nimi stają się poważne, Suzie uświadamia sobie, że związek z Darrenem może oznaczać dla niej zerwanie relacji z rodziną. Kiedy jej wahania sięgają zenitu, nieoczekiwanie pojawia się Anthony (Iddo Goldberg). Obdarzony jest wszystkim, o czym marzy rodzina Suzie: jest przystojny, ma dobrą pracę i jest Żydem. Rodzina naciska więc na ślub, Anthony - przekonany, że Suzie nie jest w stanie oprzeć się jego urokowi - czeka z miną zdobywcy, a Suzie wciąż waha się między uczuciem a rozsądkiem.

Prezentowany m.in. w konkursie głównym na festiwalu w Emden i podczas warszawskich "Żydowskich motywów" komediodramat "Suzie Gold" to reżyserski debiut RICA CANTORA. Podczas prac nad scenariuszem "Suzie Gold" Cantora wspomogli jego znajomi - Carry Franklin i Lisa Ratner, filmowi debiutanci. Zarys historii wymyśliła z kolei Rebecca Green, która została również producentem filmu. Główną rolę zespół zdecydował się powierzyć Summer Phoenix, członkini znanej filmowej rodziny Phoenixów (siostra m.in. Joaquina Phoenixa i zmarłego tragicznie Rivera), żonie Caseya Afflecka.

Summer Phoenix, a właściwie Summer Joy, swoje nietypowe imię dostała na cześć powrotu rodziny Phoenixów do USA po wyzwoleniu się spod wpływu sekty Dzieci Boga. Swoje pierwsze aktorskie kroki Summer poczyniła już jako sześciolatka. Zaczynała od seriali, a w 1987 roku po raz pierwszy pojawiła się na wielkim ekranie w dramacie "Ruscy na Florydzie", w którym grał również jej brat, Joaquin. Do jej najważniejszych ról należy jak dotąd rola Carli w "Fanatyku" (2001), za którą była nominowana do Independent Spirit Award, czy w telewizyjnym filmie "Ćpuny" (2002).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...