Ale kino+
alekino+
Film. Switch - trudno być kobietą

Switch - trudno być kobietą

Switch
komedia, USA, 1991, 103 min.
reżyseria: Blake Edwards
obsada: Catherine Keener, Ellen Barkin, Jimmy Smits, JoBeth Williams, Lorraine Bracco
Premiera w Ale kino+: 4.11.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 104 miejsce w rankingu
Switch - trudno być kobietą

Czy z seksisty i szowinistycznego mężczyzny można zrobić kobietę godną miłości? Tak, jeśli jest się mistrzem komedii pokroju Blake'a Edwardsa, a główną rolę powierzy się Ellen Barkin.

Steve Brooks (Perry King) jest seksistą i maczo. Traktuje kobiety przedmiotowo, zdradza je, porzuca bez mrugnięcia oka. Nic więc dziwnego, że jego trzy byłe dziewczyny postanawiają się zemścić. Zapraszają go na uroczą kolację i zabijają. Tu los Steve'a nie kończy się jednak. Bóg ma bowiem inne plany wobec przystojniaka. Nie mając jeszcze stuprocentowej pewności czy Steve zasłużył na niebo, postanawia ponownie zesłać go na ziemię. Tym razem jednak w ciele kobiety. Przepustkę do nieba Steve otrzyma jednak dopiero wtedy, gdy udowodni, że jakaś kobieta pokocha go szczerze i bezwarunkowo.

Rola Ellen Barkin grającej Steve'a po przemianie zdecydowanie należy do najzabawniejszych w jej karierze. Przyniosła jej nominację do Złotego Globu. Nie mogło być inaczej, biorąc pod uwagę, że za kamerą stanął BLAKE EDWARDS, twórca nieśmiertelnych hitów jak seria przygód o Różowej Panterze oraz "Victor / Victoria", czy "Randka z nieznajomą". Mistrz przebieranek i komedii pomyłek i tym razem bawi do łez obśmiewając zarówno męski, jak i kobiecy stereotyp.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...