Ale kino+
Okupowani. Sezon 2
Film. Syn Szawła

Syn Szawła

Saul fia
Węgry, 2015, 120 min.
reżyseria: László Nemes
obsada: Géza Röhrig, Levente Molnár, Urs Rechn
Premiera w Ale kino+: 1.11.2017 r.
5.00
343
10 głosy | 26 miejsce w rankingu
Syn Szawła

Wstrząsająca i głęboko antywojenna produkcja László Nemesa - zdobywcy Grand Prix na 68. MFF w Cannes. Opowieść przedstawiająca fizyczne i psychologiczne realia Holokaustu. Dzieło nagrodzone m.in. Oscarem® oraz Złotym Globem.

Szaweł - węgierski Żyd (Géza Röhrig), zostaje przydzielony do Sonderkommando z Auschwitz- Birkenau. Tam, razem z podobnymi sobie pracuje przy obsłudze komór gazowych oraz krematoriów. Do jego zadań należy m.in. odbieranie ubrań i sprawdzanie ich zawartości, wynoszenie ciał, mycie podłóg, a także trzymanie wrót, gdyby gładzony tłum próbował je wyłamać. Przy kolejnym mordzie Szaweł zauważa małego chłopca, który przeżywa chwilę dłużej niż inni. Mężczyzna widząc konające dziecko postanawia uchronić jego ciało przed nakazaną przez Niemców sekcją zwłok. Za wszelką cenę chce, by ofiara doczekała się prawdziwego, tradycyjnego pochówku. Tym samym rozpoczyna się dramatyczna wędrówka Szawła przez obóz.
SERIALE

Okupowani 2

Okupowani 2

Najdroższy norweski serial powraca. Produkcja z gatunku political fiction według pomysłu Jo Nesbo. Oglądaj od 4 marca tylko w Ale kino+.


Las

Las

Mroczny i wciągający serial kryminalny.


Most nad Sundem 4

Most nad Sundem 4

Finałowy sezon skandynawskiego serialu kryminalnego. W każdą niedzielę o 20:10.


Endeavour 5

Endeavour 5

Piąty sezon serialu o przygodach młodego detektywa Morse'a w każdą środę, o 20:10.