Ale kino+
alekino+
Film. SYNDYKAT ZBRODNI

SYNDYKAT ZBRODNI

The Parallax View
thriller, USA, 1974, 98 min.
reżyseria: Alan J. Pakula
obsada: Hume Cronyn, Paula Prentiss, Walter McGinn, Warren Beatty, William Daniels
Premiera w Ale kino+: 14.11.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 57 miejsce w rankingu
SYNDYKAT ZBRODNI

Seria tajemniczych morderstw i ambitny, odważny reporter, gotowy na wszystko, by znaleźć wyjście z labiryntu zagadek i poznać szokującą prawdę o brudnej polityce w świetnie skonstruowanym thrillerze Alana Pakuly.

Joe Frady (Warren Beatty) szybko kojarzy fakty; zauważa, że dziennikarze obecni przy zamachu na jednego z senatorów giną w niewyjaśnionych okolicznościach. Jest dociekliwym reporterem, więc zaczyna własne śledztwo, które doprowadza go do bardzo tajemniczej instytucji terapeutycznej. By poznać całą prawdę musi wniknąć w jej szeregi. Tym samym znajdzie się w labiryncie politycznych intryg, narodowej konspiracji i łańcucha zbrodni.

Obraz nominowano do nagrody Edgara Allana Poe.

ALAN PAKULA wie jak robić znakomite filmy. W swojej kolekcji ma wiele znaczących tytułów i nagród, jak nominacje do Oscara, Bafty i Złotego Globu za "Wszystkich ludzi prezydenta" i oscarowe nominacje za "Wybór Zofii" oraz jako producent za "Zabić drozda".

Warren Beatty swój imponujący talent udowadnia każdym filmem, sześć razy był o krok od Oscara, za "Bonnie i Clyde", "Szampon", poczwórnie za "Niebiosa mogą poczekać", "Czerwonych" (także Oscar i Złoty Glob za reżyserię), "Bugsy" i "Senatora Bulwortha" (również nominacja do Złotego Lwa i dwie do Złotego Globu).

Hume Cronyn już w 1944 roku otrzymał nominację do Oscara za "Siódmy krzyż". Później stworzył wiele świetnych ról, w tym nominowaną do Saturna w "Kokonie".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...