Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Synowie Danii

Synowie Danii

Danmarks sønner
Dramat, Dania, 2019, 135 min.
reżyseria: Ulaa Salim
obsada: Mohammed Ismail Mohammed, Rasmus Bjerg, Zaki Youssef
Premiera w Ale kino+: 30.01.2020 r.
343
Synowie Danii
© New Europe Film Sales

Kiedy w Danii dochodzi do poważnego ataku bombowego, radykalizacja społeczeństwa i napięcia etniczne są na najwyższym poziomie od lat. Dodatkowo w niedalekiej przyszłości mają mieć miejsce wybory parlamentarne, w których rasistowski lider ma duże szanse na wygraną. 19-letni chłopak pochodzenia arabskiego, boi się o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny.

Rok po krwawym ataku bombowym przestrzeń publiczna Danii jest niebezpiecznym miejscem dla mniejszości etnicznych. Społeczne nastroje się znacznie zradykalizowały. Wśród nich prym wiedzie ultranacjonalistyczny polityk Martin Nordahl, który jest także przewodniczącym ruchu narodowego. Specjalnie podsyca on antyimigranckie nastroje, biorąc na celownik zwłaszcza mniejszość pochodzenia arabskiego. W tej wrogiej rzeczywistości przyszło żyć 19-letniemu Zakariemu. W obawie o bezpieczeństwo własne i swojej rodziny postanawia podjąć decyzję o wstąpieniu w szeregi radykalnej islamskiej organizacji. Zapoznaje się tam z Alim, z którym szybko nawiązują braterską więź. Młodzieńczy gniew i chęć rewanżu przesłaniają im fakt, że mogą być jedynie narzędziem w czyimś ręku.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...