Ale kino+
alekino+
Film. SYRENY

SYRENY

Sirens
komediodramat, Australia/Wlk. Brytania, 1994, 91 min.
reżyseria: John Duigan
obsada: Elle Macpherson, Hugh Grant, Sam Neill, Tara Fitzgerald
Premiera w Ale kino+: 11.09.2002 r.
5.00
343
5 głosy | 590 miejsce w rankingu

Przełom lat 20. i 30. XX wieku, Australia. Norman Lindsay (Sam Neill) legendarny i skandalizujący impresjonista znany ze swych prowokujących dzieł, żyje z dala od wielkiego świata.

Pewnego dnia spokój malarza burzy pojawienie się w jego wiejskiej posiadłości anglikańskiego pastora Anthony'ego Campiona (Hugh Grant), wraz z atrakcyjną małżonką Estellą (Tara Fitgerald). Celem wizyty młodego duchownego jest przekonanie artysty, by wycofał on z wystawy jeden ze swych bluźnierczych aktów. Dysputa o moralności w sztuce przerodzi się niebawem w dość nieoczekiwany splot zabawnych wydarzeń.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...