Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. SYRENY

SYRENY

Mermaids
komedia, USA, 1990, 106 min.
reżyseria: Richard Benjamin
obsada: Bob Hoskins, Cher, Christina Ricci, Winona Ryder
Premiera w Ale kino+: 11.11.2003 r.
4.00
343
4 głosy | 706 miejsce w rankingu

Wczesne lata 60. Pani Flex (Cher) wiedzie życie koczownika. Ma zwyczaj wiązać się z nieodpowiednimi mężczyznami. Po każdym nieudanym romansie pakuje do rozklekotanego kombi dzieci oraz skromny dobytek i rusza w trasę.

Ciągłe przeprowadzki zdążyły nie żarty zmęczyć córki pani Flex. 10 letnia Kate (Christina Ricci) interesuje się tylko pływaniem: jej ambicją jest pobić rekord świata we wstrzymywaniu oddechu pod wodą. Starsza, 15-letnia Charlotte (Winona Ryder) została doprowadzona przez wybryki matki niemal do szaleństwa. Zbuntowana dziewczyna zamierza zostać zakonnicą - pomimo to, że Flexowie mają żydowskie korzenie, Charlotte fascynuje wszystko, co związane jest z katolicyzmem. Tymczasem w życiu trzech bohaterek pojawia się szansa na odrobinę normalności. W kolejnym miasteczku pani Flex poznaje uroczego i twardo stąpającego po ziemi sklepikarza (Hoskins), który zdaje się inny od typów, z jakimi zazwyczaj się zadawała. Nieustannie walcząca z matką Charlotte kręci się wokół lokalnego klasztoru. Ku swojemu zaskoczeniu znajduje tam jednak nie powołanie zakonne, lecz pierwszą miłość w osobie pracującego dla sióstr młodego człowieka.

W ciepłych, nostalgicznych "Syrenach" komedia przelata się z opowieścią o dojrzewaniu, a chwilami nawet z dramatem. Film przyniósł jedną z najlepszych ról w dorobku Cher, która zagrała nie tyle panią Flex, co samą siebie, powracając do własnego image'u z lat 60. Równie dobrze wypadają partnerujące gwieździe młodziutkie aktorki: Christina Ricci (późniejsza posępna Środa z "Rodziny Addamsów") oraz Winona Ryder, która tuż przed sukcesem w "Edwardzie Nożycorękim" miała tu po raz pierwszy okazję zademonstrować swój talent i charyzmę.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...