Ale kino+
alekino+
Film. SZEŚĆ DNI, SIEDEM NOCY

SZEŚĆ DNI, SIEDEM NOCY

Six Days, Seven Nights
film przygodowy, USA, 1998, 98 min.
reżyseria: Ivan Reitman
obsada: Anne Heche, Danny Trejo, Harrison Ford, Temura Morrison
Premiera w Ale kino+: 26.12.2007 r.
3.00
343
3 głosy | 964 miejsce w rankingu

Udana krzyżówka kina przygodowego i romantycznej komedii. Harrison Ford i Anne Heche wcielają się we współczesnych Robinsonów, którzy spędzają przymusowe wakacje na bezludnej tropikalnej wyspie, walcząc o przetrwanie, zmagając się z siłami natury, piratami, poznając przy tym siłę przyciągania się przeciwieństw.

Robin Monroe (Anne Heche) pracuje jako wydawca eleganckiego magazynu modowego. Mieszka na Manhattanie, żyje w pośpiechu, jest arogancka i cierpi na zaawansowane stadium pracoholizmu - jednym słowem Robin jest typowym przykładem mieszkanki Nowego Jorku. Zapracowana bohaterka daje się namówić swojemu chłopakowi na krótkie wakacje na tropikalnej wyspie. Ale nawet na drugim końcu świata dopadają ją sprawy zawodowe. Robin musi lecieć w interesach na pobliskie Tahiti. Jedyny dostępny środek transportu to zdezelowany samolot, pilotowany przez niejakiego Quinna Harrisa (Harrison Ford), awanturnika i gbura, który szczere nienawidzi turystów, a już zwłaszcza przemądrzałych wielkomiejskich kobiet pokroju Robin Monroe. Pilot i jego pasażerka czują do siebie niechęć od pierwszego wejrzenia. Pech chce, że spędzą ze sobą o wiele więcej czasu niż zamierzali. Samolot Harrisa ulega katastrofie i niedobrana para ląduje awaryjnie na bezludnej wyspie. Nadzieja na to, że rozbitków znajdą ratownicy jest bliska zeru. Wielkie jest za to prawdopodobieństwo, że bohaterowie napotkają wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa, z szajką tropikalnych piratów włącznie. Harris i Robin Monroe muszą przemóc wzajemną antypatię aby przeżyć; walcząc o przetrwanie odkryją, że dzielące ich różnice nie są wcale tak wielkie jak im się wydawało.

"Sześć dni, siedem nocy" to romantyczna komedia ubrana w kostium awanturniczej przygody i współczesnej robinsonady. Historia jest stara jak świat: los łączy z pozoru niedobrane charaktery, początkowa wzajemna niechęć bohaterów musi skończyć się romansem. W "Sześciu dniach, 7 nocach" ten wypróbowany scenariusz działa bez zarzutu. Niezawodny Harrison Ford występuje tu w swojej ulubionej roli sympatycznego drania, obdarzonego łajdackim urokiem poszukiwacza przygód - postać, którą odtwarza ma w sobie coś z jego najsłynniejszych wcieleń od kosmicznego przemytnika Hana Solo z "Gwiezdnych Wojen" po archeologa-awanturnika Indianę Jonesa. Partnerująca gwiazdorowi Anne Heche demonstruje wielki potencjał komediowy. Reszta jest w rękach IVANA REITMANA doświadczonego hollywoodzkiego rzemieślnika od kina rozrywkowego. Reitman, który ma na koncie dobre pół tuzina wielkich przebojów od Ghostbusters po komedie z Arnoldem Schwarzeneggerem "Bliźniacy" i "Gliniarz w przedszkolu", nie zawodzi również i tym razem: przygodową fabułę traktuje z dystansem, a romantyczno-komediowy schemat w jego reżyserii staje się znów świeży, przekonujący i zabawny.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...