Ale kino+
alekino+
Film. SZNUR

SZNUR

Rope
thriller, USA, 1948, 80 min.
reżyseria: Alfred Hitchcock
obsada: Cedric Hardwicke, Farley Granger, James Stewart, John Dall
Premiera w Ale kino+: 27.12.2001 r.
4.30
343
43 głosy | 800 miejsce w rankingu

Pierwszy barwny film mistrza gatunku i pierwsza własna produkcja Alfreda Hitchcocka; od "Sznura" datuje się również jego współpraca z Jamesem Stewartem.

Historia oparta na faktach. Dwóch studentów morduje kolegę z uczelni, chcąc przekonać się czy istnieje zabójstwo doskonałe. Philip (Farley Granger) i Shaw (John Dall) ukrywają zwłoki w mieszkaniu ofiary, na krótko przed mającym się tam odbyć przyjęciem. Uczestniczący w nim narzeczona (Janet Walker) i rodzice zamordowanego nie domyślają się prawdy; jedynie profesor Rupert Cadell (James Stewart) zaczyna coś podejrzewać.

Film zrealizowany bez ciętego montażu, zaś czas akcji pokrywa się z 80-minutową fabułą.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...