Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. SZUANI!

SZUANI!

Chouans!
dramat historyczny, Francja, 1988, 150 min.
reżyseria: Philippe de Broca
obsada: Lambert Wilson, Philippe Noiret, Sophie Marceau, Stephane Freiss
Premiera w Ale kino+: 1.07.1999 r.
5.00
343
5 głosy | 33 miejsce w rankingu

Bretania końca XVIII wieku. Hrabia Savinien de Kerfadec (Ph.Noiret) wychowuje samotnie swego syna Aurela (S.Freiss), Celine (S.Marceau) sierotę, którą przygarnął i Tarquina (L.Wilson), młodzieńca, który uciekł z seminarium.

Szczodry, o umyśle światłym i tolerancyjnym, przyjaciel wielkich umysłów tego okresu, wynalazca maszyny latającej, Kefradec obserwuje z entuzjazmem ruch rewolucyjny, do którego przyłączają się Tarquin i Celine. Zakochany Aurel odrzucony przez Celine wyjeżdża do Ameryki. Kiedy wybucha wojna domowa stary hrabia rozczarowany postępowaniem obu stron konfliktu izoluje się od otaczającej go rzeczywistości. Tarquin, bezwzględny przedstawiciel rządu rewolucyjnego, przeprowadza czystki w regionie; Celine, staje się nauczycielką i zwolenniczką Szuanów. Aurel, po powrocie ze Stanów Zjednoczonych przyłącza się do powstańców.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...