Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. TACY BYLIŚMY

TACY BYLIŚMY

The Way We Were
dramat obyczajowy, USA, 1973, 114 min.
reżyseria: Sydney Pollack
obsada: Barbra Streisand, James Woods, Patrick O'Neal, Robert Redford
Premiera w Ale kino+: 13.09.2003 r.
5.00
343
5 głosy | 58 miejsce w rankingu

W "Tacy byliśmy" Sydney Pollack ("Tootsie", "Pożegnanie z Afryką") mistrzowsko połączył melodramat z filmem politycznym i freskiem na temat amerykańskiej historii najnowszej.

A jednak to nie skądinąd ciekawe polityczne i historyczne refleksje sprawiły, że film odniósł spektakularny sukces, zdobył sześć nominacji do Oscara i stał się wielkim przebojem kasowym. Po premierze "Tacy byliśmy" publiczność oszalała na punkcie pary Barbra Streisand i Robert Redford. Dla Redforda był to drugi z rzędu, po "Jeremiahu Johnsonie", występ w filmie reżyserowanym przez SYDNEY'A POLLACKA; obaj artyści rozumieli się na planie doskonale. Tym razem do zgranego reżysersko-aktorskiego duetu dołączyła Barbra Streisand. To właśnie dzięki magnetyzmowi obojga aktorów oraz niezapomnianej, nagrodzonej Oscarem ścieżce dźwiękowej Marvina Hamlischa "Tacy byliśmy" pozostaje filmem o nieprzemijającym uroku.

Bohaterów filmu, Hubbella (Robert Redford) i Katie (Barbra Streisand), poznajemy jako studentów w latach 30. Z pozoru wszystko ich dzieli. Katie jest głęboko zaangażowana politycznie, żyje ideałami, działa w młodzieżówce komunistycznej. Hubbell jest raczej apolityczny, ale za to bardzo przystojny - pod maską zainteresowanego głównie sportem i dziewczynami playboya skrywa jednak nieprzeciętny talent pisarski. Śledzimy losy obojga bohaterów na przestrzeni ponad 20. lat i na tle burzliwych wydarzeń politycznych epoki - dojścia Hitlera do władzy i konfliktu w Hiszpanii, II wojny światowej oraz antykomunistycznej nagonki i "polowań na czarownice" w Ameryce przełomu lat 40 i 50. Mimo różnic w poglądach społecznych i politycznych, Katie i Hubbell wydają się sobie przeznaczeni - zanim jednak to do końca zrozumieją muszą przejść sporo bolesnych i gorzkich życiowych doświadczeń.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...