Ale kino+
alekino+
Film. TAJNI AGENCI

TAJNI AGENCI

Agents secrets
film sensacyjny, Francja/Włochy/Hiszpania, 2004, 109 min.
reżyseria: Frederic Schoendoerffer, Frédéric Schoendoerffer
obsada: Charles Berling, Gabrielle Lazure, Monica Bellucci, Sergio Peris-Mencheta, Vincent Cassel
Premiera w Ale kino+: 23.08.2009 r.
3.00
343
3 głosy | 771 miejsce w rankingu
TAJNI AGENCI
1
2

Widowiskowy thriller szpiegowski w reżyserii Frédérica Schoendoerffera, autora "Scen zbrodni". Kolejny - po głośnym "Nieodwracalne" - film, w którym w głównych rolach wystąpiła gwiazdorska para: Monica Bellucci i Vincent Cassel.

Eugene (Charles Berling), agent francuskiego wywiadu DGSE, wraca do kraju po wykonaniu niebezpiecznej misji w Angoli. Komputerowy procesor z informacjami o przemycie broni i diamentów jest bezpiecznie ukryty w srebrnej kapsułce, którą agent połyka. Niestety Eugene jest śledzony i wkrótce zostaje zamordowany. Wprawdzie wywiadowi udaje się odzyskać cenny procesor, ale trzeba zlikwidować siatkę przestępczą, którą steruje mieszkający na terenie Niemiec zamożny biznesmen Piotr Lipovsky (Paul Schoendoerffer). Zadanie zostaje powierzone doświadczonym agentom: Lisie Nadege (Monica Bellucci) i Georgesowi Brisseau (Vincent Cassel). Para - jako fikcyjne małżeństwo - zamieszkuje w ekskluzywnym hotelu w Libanie, skąd rozpoczyna przygotowania do operacji. Współpracują z nimi dwaj inni agenci, którzy mają wysadzić w powietrze statek przewożący broń Lipovsky'ego. W pewnym momencie śledztwo przybiera jednak nieoczekiwany obrót. Agent CIA przekazuje francuskim kolegom informację, że jego kraj nie zgadza się unieszkodliwienie Lipovsky'ego. Plan Francuzów się komplikuje. Agenci przekazują wiadomości do centrali, ale nie otrzymują żadnej odpowiedzi. Na dodatek Nadege zostaje aresztowana na niemieckiej granicy. Brisseau rozpoczyna własne śledztwo i jest już skazany tylko na siebie. Prawdziwa operacja dopiero się zaczyna.

"Tajni agenci" to emocjonujące kino sensacyjne w starym stylu. Dla reżysera FRÉDÉRICA SCHOENDOERFFERA, autora m.in. "Scen zbrodni", wzorem były francuskie kryminały z lat 60. i klasyczne filmy szpiegowskie z lat 70., jak "Trzy dni Kondora" czy "Maratończyk". Scenariusz oparto na kilku autentycznych historiach przetworzonych na potrzeby filmu. Dla oddania napięcia dramaturgicznego niezbędna była odpowiednia obsada. Jeszcze na etapie przygotowań odtwórcy głównych ról przeszli trening fizyczny, na który składały się pływanie, walki wręcz i skoki spadochronowe. Choreografię scen kaskaderskich opracował specjalista od sztuk walki, Alain Figlarz. Postać Brisseau powierzono charyzmatycznemu gwiazdorowi o międzynarodowej renomie, Vincentowi Casselowi, zdobywcy Cezara za rolę w filmie "Wróg publiczny numer jeden". W "Tajnych agentach" partneruje mu żona Monica Bellucci, nominowana do Cezara za rolę w filmie "Apartament". W filmie wystąpili również znani ze "Scen zbrodni" André Dussollier i Charles Berling.
SERIALE

Alex. Brudny glina 2

Świat Alexa się całkowicie rozpadł. Zapłacił wysoką cenę za uratowanie syna przed mafią, opuściła go żona oraz siedzi w więzieniu za zabicie policjanta. Jak potoczą się dalsze losy byłego policjanta? Przetrwanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli wszyscy wiedzą, że w poprzednim życiu byłeś gliną...


Purpurowe rzeki

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni...