Ale kino+
KINO MÓWI
Film. TATA DUCH

TATA DUCH

Ghost Dad
komedia, USA, 1990, 81 min.
reżyseria: Sidney Poitier
obsada: Bill Cosby, Denise Nicholas, Ian Bannen, Kimberly Russell
Premiera w Ale kino+: 20.08.2004 r.
3.50
343
7 głosy | 421 miejsce w rankingu

Komedia rodzinna z duchem w roli głównej. Elliot Hopper (Bill Cosby) jest świeżym wdowcem samotnie wychowującym trójkę dzieci. Jest także pracoholikiem, zabieganym człowiekiem interesu, który ma milion spraw na głowie i bardzo mało czasu dla swoich pociech.

Tuż przed podpisaniem niezwykle ważniej umowy biznesowej, Elliot wsiada do taksówki. Wybór samochodu jest wyjątkowo pechowy - taksówkarz okazuje się maniakiem pędzącym przez miasto z przyprawiającą o zawrót głowy prędkością. Szalona jazda kończy się fatalną kraksą; Elliot traci przytomność, a kiedy ją odzyskuje jest... duchem. Na szczęście w specjalnych okolicznościach jego dzieci mogą widzieć ojcowską zjawę. Elliot-duch może też wywierać pewien wpływ na fizyczny świat - czasem udaje mu się ukazywać ludziom czy przesuwać przedmioty. Status widma może okazać się bardzo pomocny nie tylko w interesach, lecz przede wszystkim w nadrobieniu poważnych zaległości w wychowaniu dzieci.

"Tata duch" był dziewiątym z kolei filmem wyreżyserowanym przez SIDNEY'A POITIER, jednego z największych Afro-amerykańskich aktorów współczesnych. Poitier, laureat dwóch Oscarów (w 2002 otrzymał statuetkę za całokształt twórczości) zaprosił do zagrania głównej roli Billa Cosby'ego, czarnoskórego komika, któremu sławę przyniosła postać sympatycznego doktora Huxtable'a z popularnego na całym świecie sitcomu "The Cosby Show"
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.