Ale kino+
alekino+
Film. The Killing 2, odc. 1

The Killing 2, odc. 1

Forbydelsen II, ep. 1
serial kryminalny, Dania, 2009, 55 min.
reżyseria: Kristoffer Nyholm
obsada: Charlotte Guldberg, Ken Vedsegaard, Nicolas Bro, Sofie Gråbøl
Premiera w Ale kino+: 15.02.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 145 miejsce w rankingu
The Killing 2, odc. 1
1
2

Pierwszy odcinek drugiego sezonu "The Killing", serialu kryminalnego, który stał się telewizyjnym fenomenem. Tym razem detektyw Sarah Lund zostanie zaangażowana w śledztwo w sprawie morderstwa młodej prawniczki.

Policja w Kopenhadze prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa młodej prawniczki. Gdy dochodzenie nie przynosi efektów, policjanci zwracają się z prośbą o pomoc do detektyw Sarah Lund (Sofie Gråbøl). W rządowym budynku nowo wybrany Sekretarz Sprawiedliwości Thomas Buch (Nicolas Bro) przewodniczy ważnym politycznym negocjacjom. W tym samym czasie były żołnierz Jens Peter Raben (Ken Vedsegaard) czeka na warunkowe zwolnienie z więziennego oddziału psychiatrycznego. Czy coś łączy prawniczkę, polityka i oficera?

Nagrodzony BAFTĄ i nominowany do Emmy Award duński "The Killing" ("Forbrydelsen") to prawdziwy fenomen nawet w świetle obecnej popularności skandynawskich kryminałów. Serial obejrzał co trzeci mieszkaniec Danii, "The Killing" stał się również telewizyjnym hitem w Wielkiej Brytanii, przyciągając przed telewizory więcej widzów niż szeroko reklamowany amerykański "Mad Men". "The Killing" doczekał się również amerykańskiego remake'u.
Serial umiejętnie zwodzi widza podsuwając coraz innych prawdopodobnych sprawców zbrodni. Prawda została dobrze ukryta, a proces jej odkrywania wciąga jak najlepsza łamigłówka.

ODCINKI

The Killing 2, odc. 2
The Killing 2, odc. 3
The Killing 2, odc. 4
The Killing 2, odc. 5
The Killing 2, odc. 6
The Killing 2, odc. 7
The Killing 2, odc. 8
The Killing 2, odc. 9
The Killing 2, odc. 10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...