Ale kino+
alekino+
Film. The Killing 2, odc. 2

The Killing 2, odc. 2

Forbydelsen II, ep. 2
serial kryminalny, Dania, 2009, 55 min.
reżyseria: Kristoffer Nyholm
obsada: Charlotte Guldberg, Ken Vedsegaard, Mikael Birkkjær, Nicolas Bro, Sofie Gråbøl
Premiera w Ale kino+: 15.02.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 237 miejsce w rankingu
The Killing 2, odc. 2
1
2

Sarah Lund (Sofie Gråbøl) oficjalnie dołącza do śledztwa w sprawie dwóch morderstw - prawniczki Anne Dragsholme i żołnierza Allana Myg Poulsena. Wraz z Ulrikiem Strangem (Mikael Birkkjær) szukają elementów łączących obie zbrodnie.

W Parlamencie trwają ważne polityczne negocjacje w sprawie zaostrzenia kontroli nad ekstremistami. Obradom przewodniczy sekretarz Buch (Nicolas Bro), który nie zgadza się z poglądami opozycji. Tymczasem Jens Peter Raben (Ken Vedsegaard), przebywający wciąż w więzieniu Herstedvester, dowiaduje się o śmierci Poulsena i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

Nagrodzony BAFTĄ i nominowany do Emmy Award duński "The Killing" ("Forbrydelsen") to prawdziwy fenomen nawet w świetle obecnej popularności skandynawskich kryminałów. Serial obejrzał co trzeci mieszkaniec Danii, "The Killing" stał się również telewizyjnym hitem w Wielkiej Brytanii, przyciągając przed telewizory więcej widzów niż szeroko reklamowany amerykański "Mad Men". "The Killing" doczekał się również amerykańskiego remake'u.
Serial umiejętnie zwodzi widza podsuwając coraz innych prawdopodobnych sprawców zbrodni. Prawda została dobrze ukryta, a proces jej odkrywania wciąga jak najlepsza łamigłówka.

ODCINKI

The Killing 2, odc. 1
The Killing 2, odc. 3
The Killing 2, odc. 4
The Killing 2, odc. 5
The Killing 2, odc. 6
The Killing 2, odc. 7
The Killing 2, odc. 8
The Killing 2, odc. 9
The Killing 2, odc. 10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...