Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. The Killing 3, odc. 7

The Killing 3, odc. 7

Forbydelsen III ep. 7
serial kryminalny, Dania/Norwegia/Szwecja/Niemcy, 2012, 55 min.
reżyseria: Mikkel Serup
obsada: Morten Suurballe, Nikolaj Lie Kaas, Sofie Gråbøl
Premiera w Ale kino+: 2.04.2014 r.
4.00
343
4 głosy | 98 miejsce w rankingu
The Killing 3, odc. 7

Sarah Lund powoli układa w całość poszczególne elementy łamigłówki. Okazuje się, że sprawy porwania Emilie Zeuthen i morderstwa Louise Jelby są ze sobą powiązane.

Najważniejszą wiadomością jest ta, że mała Emilie żyje - porywacz jej nie zastrzelił a najprawdopodobniej wywiózł poza granice Danii. Po strzelaninie, w której porywacz został ranny, zostały jego ślady krwi. Testy DNA wykazują, że mężczyzna jest biologicznym ojcem Louise Jelby. Tymczasem w sprawie Louise pojawiają się nowe informacje - po śmierci matki dziewczyna została wysłana do domu dziecka, należącego do stowarzyszenia, którego prezesem jest Niels Reinhardt. Udaje się też namierzyć czarny samochód, do którego przed śmiercią wsiadła Louise.

Nagrodzony BAFTĄ i dwukrotnie nominowany do Emmy Award, w tym za najlepszą rolę dla Sofie Gråbøl, duński "The Killing" (Forbrydelsen) to prawdziwy fenomen nawet w świetle obecnej popularności skandynawskich kryminałów. Serial obejrzał co trzeci mieszkaniec Danii, w Wielkiej Brytanii przyciągnął przed telewizory więcej widzów niż amerykański "Mad Men", doczekał się również amerykańskiego remake'u. W Polsce w ale kino+ dwa poprzednie sezony zobaczyło ponad 3,5 miliona osób.

Nakręcony na podstawie powieści Sørena Sveistrupa, rozgrywający się w Kopenhadze serial "The Killing" reprezentuje wyższą półkę w dziedzinie skandynawskiego kryminału. Jak większość pozycji tego gatunku przyciąga dobrze zarysowanym tłem społeczno-politycznym, pogłębioną psychologią postaci i mroczną atmosferą. Uderza niezwykły realizm, z jakim sportretowano śledztwo. Klimat budują także dobrze zarysowane i nakreślone z rozmachem relacje między bohaterami. Dialogi, milczenie, pojedynki spojrzeń - to wszystko składa się na niepowtarzalną atmosferę "The Killing". Bez niej zostaje tylko zwykły film kryminalny, jeden z wielu.

ODCINKI

The Killing 3
The Killing 3, odc. 1
The Killing 3, odc. 2
The Killing 3, odc. 3
The Killing 3, odc. 4
The Killing 3, odc. 5
The Killing 3, odc. 6
The Killing 3, odc. 8
The Killing 3, odc. 9
The Killing 3, odc. 10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...