Ale kino+
alekino+
Film. The Killing, odc. 10

The Killing, odc. 10

Forbydelsen
serial kryminalny, Dania, 2007, 55 min.
reżyseria: Charlotte Sieling
obsada: Ann Eleonora Jørgensen, Bjarne Henriksen, Lars Mikkelsen, Marie Askehave, Søren Malling, Sofie Gråbøl
Premiera w Ale kino+: 4.01.2012 r.
5.00
343
10 głosy | 396 miejsce w rankingu
The Killing, odc. 10
1
2

Mimo, iż śledztwo Sarah (Sofie Gråbøl) i Jana (Lars Mikkelsen) zaczyna przynosić efekty, komisarz wciąż nie jest zadowolony z jego przebiegu. Sarah ignoruje rozkazy przełożonego, za co zostaje surowo ukarana. Życie prywatne też nie daje jej powodów do radości.

Troels (Lars Mikkelsen), w obawie przed odsunięciem go od walki o fotel burmistrza, szuka sprzymierzeńców wśród wyższych urzędników. Niestety los mu zupełnie nie sprzyja. Kolejne doniesienia policji świadczą o związkach ratusza ze sprawą morderstwa Nanny. Theis (Bjarne Henriksen) zostaje zatrzymany i trafia do aresztu. Pernille (Ann Eleonora Jørgensen) podejrzewa, że mąż coś przed nią ukrywa.

Nagrodzony BAFTĄ i nominowany do Emmy Award duński "The Killing" ("Forbrydelsen") to prawdziwy fenomen nawet w świetle obecnej popularności skandynawskich kryminałów. Śledztwo w sprawie zagadkowego morderstwa nastolatki, Nanny Birk Larsen, obejrzał co trzeci mieszkaniec Danii. Serial stał się również telewizyjnym hitem w Wielkiej Brytanii, przyciągając przed telewizory więcej widzów niż szeroko reklamowany amerykański "Mad Men". "The Killing" doczekał się również amerykańskiego remake'u. Siłą serialu są przede wszystkim bohaterowie. Tu nie ma postaci drugoplanowych - detektyw Sarah Lund obsesyjnie poświęcając się śledztwu naraża na szwank życie osobiste. Ojciec zamordowanej dziewczyny widząc nieudolność policji zapragnie sam wymierzyć sprawiedliwość. Uwikłany w zbrodnię polityk Troels Hartmann będzie musiał zdecydować, czy w imię kariery sprzeniewierzyć się własnym ideałom "The Killing" umiejętnie zwodzi widza podsuwając coraz innych prawdopodobnych sprawców zbrodni. Prawda została dobrze ukryta, a proces jej odkrywania wciąga jak najlepsza łamigłówka.

ODCINKI

The Killing, odc. 1
The Killing, odc. 2
The Killing
The Killing, odc. 4
The Killing, odc. 3
The Killing, odc. 5
The Killing, odc. 6
The Killing, odc. 7
The Killing, odc. 8
The Killing, odc. 9
The Killing, odc. 11
The Killing, odc. 12
The Killing, odc. 13
The Killing, odc. 14
The Killing, odc. 15
The Killing, odc. 16
The Killing, odc. 17
The Killing, odc. 18
The Killing, odc. 19
The Killing, odc. 20
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...