Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Therese Desqueyroux

Therese Desqueyroux


melodramat, Francja, 2012, 105 min.
reżyseria: Claude Miller
obsada: Anaïs Demoustier, Audrey Tautou, Gilles Lellouche
Premiera w Ale kino+: 8.06.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 80 miejsce w rankingu
Therese Desqueyroux

Ekranizacja powieści Françoisa Mauriaca, laureata literackiej Nagrody Nobla. W opowieści o tłumionych namiętnościach i o kobiecie uwięzionej w gorsecie konwenansów występują Audrey Tautou i Gilles Lellouche.

Francja, rok 1926. Thérèse Larroque (Audrey Tautou) nie pasuje do swojej epoki - jest kobietą wolną duchem, zwariowaną, która wciąż wpada na dziwaczne pomysły. Nie jest to społecznie akceptowalne, również rodzina nie traktuje jej poważnie i patrzy na nią z góry. W końcu Thérèse postanawia się ustatkować i ma nadzieję, że zmiana przyjdzie wraz z małżeństwem. Wychodzi za mąż za właściciela plantacji, niejakiego Bernarda Desqueyroux (Gilles Lellouche). Skutki swojej decyzji, podjętej pod wpływem impulsu, szybko odczuje - Thérèse nudzi się towarzystwem męża, którego nie kocha, a otaczający ją dobrobyt sprawia, że czuje się niczym ptak uwięziony w złotej klatce.

Fabuła filmu została oparta na głośnej powieści Françoisa Mauriaca, wydanej w 1927 roku. Na liście "100 książek XX wieku" ogłoszonej na łamach "Le Monde", zajęła wysokie 35. miejsce, wyprzedzając takie pozycje jak "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell czy "Czarodziejska góra" Tomasza Manna. Sam Mauriac otrzymał w 1952 roku literacką Nagrodę Nobla. W biografii pisarza umieszczonej na oficjalnej stronie Nagrody Nobla "Thérèse Desqueyroux" została opisana jako "wybitna powieść w jego dorobku". W 1962 roku książkę sfilmował Georges Franju, a główną rolę zagrała Emmanuelle Riva. Równo 50 lat później po temat sięgnął CLAUDE MILLER. W tytułowej roli obsadził ulubienicę Francuzów Audrey Tautou, znaną z takich hitów jak "Amelia" czy "Coco Chanel". Na ekranie partneruje jej Gilles Lellouche ("Niebo nad Paryżem", "Wróg publiczny numer 1", cz. 1)
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...