Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. To najważniejsze

To najważniejsze

One True Thing
dramat, USA, 1998, 127 min.
reżyseria: Carl Franklin
obsada: Meryl Streep, Renée Zellweger, William Hurt
Premiera w Ale kino+: 6.05.2011 r.
5.00
343
15 głosy | 363 miejsce w rankingu
To najważniejsze

Dramat rodzinny zrealizowany na podstawie autobiograficznej powieści zdobywczyni Pulitzera, Anny Quindlen. W rolach głównych Meryl Streep, Renée Zellweger oraz William Hurt.

Młoda, nowojorska dziennikarka Ellen (Renée Zellweger), przyjeżdża do rodzinnego domu na przyjęcie urodzinowe ukochanego i podziwianego od dzieciństwa ojca - uznanego pisarza i wykładowcy (William Hurt). Dowiaduje się też, że jej matka (Meryl Streep) ma raka. Relacje kobiet nigdy nie były szczególnie serdeczne; Ellen odnosiła się do matki zawsze lekko pogardliwie z powodu, rzekomego, braku ambicji i życia gospodyni domowej. Świat Ellen ulega nagłemu przewartościowaniu, gdy ojciec prosi, by zawiesiła karierę i zajęła się chorą.

"To najważniejsze" to dramat, któremu udaje się uniknąć pułapki ckliwości. Ogromna w tym zasługa scenariusza powstałego na podstawie autobiograficznej powieści zdobywczyni Pulitzera, Anny Quindlen. Drugim powodem jest mistrzowska obsada. Renée Zellweger jest energetyczna i niezwykle wiarygodna w roli córki, która powoli dorasta do bolesnego rozczarowania ojcem. Nominowana za swoją rolę do Oscara i Złotego Globu Meryl Streep tworzy doskonale uzupełniający się duet z Williamem Hurtem.

Film CARLA FRANKLINA, aktora i reżysera, który ma w swojej filmografii głównie seriale (m. in. pilot nominowanego do Złotych Globów "The Riches"), klasą realizacji przywodzi na myśl "Czułe słówka". O ile jednak film Brooksa jest historią przyjaźni matki i córki, o tyle "To najważniejsze" jest opowieścią o dorastaniu do dojrzałej relacji między kobietami.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...